Kultúra 2018. 04. 16.

Víno, koncerty, šport i kultúra. Komárňanské dni potešia pestrou zmesou

Okrem tradičných koncertov, športu a gastronómie sú pripravené aj viaceré sprievodné udalosti.

Tento rok do nášho mesta zavíta Magna Cum Laude, Peter Lipa, Horkýže slíže, Ladánybene 27 a tiež Tóth Gabi. Okrem toho čaká Komárňanov a návštevníkov široký výber sprievodných udalostí, gastronomických špecialít a tiež rôzne remeselné práce. Nebude chýbať ani už tradičná Vínna ulica.   

Program koncertov bude bohatý a osloví každého. V nultý deň sa začne hudobná zábava menším koncertom, v sobotu vystúpi kapela Elán Forever Guns N´ Roses Tribute, neskôr sa na pódium postavia Keresztes Ildikó a Varga Miklós. V nedeľu budú hrať po boku Anity Soul bratia Hodekovci, za nimi Neoton Familia a o 21:00 vystúpia na pódium Horkýže Slíže. V pondelok sa tešíme na jazzový koncert v podaní Petra Lipu, po ňom vystúpi skupina Ladánybene 27, ktorá bude hrať piesne Boba Marleyho, no samozrejme aj svoje vlastné hity. Po nich bude na pódiu nasledovať skupina Magna Cum Laude. V utorok bude pre nás hrať Garami Funky Staff, tiež Abba Slovakia a koncertnú šnúru bude uzatvárať vystúpenie speváčky Tóth Gabi. Pestrý hudobný program budú tento rok dotvárať aj viacerí pouliční hudobníci. 

Aj na tento ročník Vínnej ulice je pripravených viacero u nás už známych vinárov, no zavítajú k nám aj novinky. Medzi 13 už známymi vinárstvami bude mať na Vínnej ulici tento rok zastúpenie aj jedno nové – vinárstvo Helembai. Zastúpenie bude mať tak slovenská, ako aj maďarská tokajská vinárska oblasť. Pre veľký záujem vinárov si organizátori tento rok mohli vyberať a niektorých museli dokonca aj odmietnuť. 

Gastronomické prevádzky vyberali organizátori Komárňanských dní pozorne a sústredili sa najmä na kvalitu a bohatú ponuku. Naše mesto sa stane centrom populárnych street food truckov. Netreba sa však báť, že by išlo nekvalitný fast food. Budú to tradičné ľudové jedlá, po domácky vyrobené hamburgery, rôzne cestoviny, barbecue špeciality. Komárňania sa môžu tešiť aj na gastro trh.

V centre mesta bude stáť hrnčiarsky stánok a tiež dielňu umeleckého kováča , kde si ktokoľvek bude môcť vyskúšať tieto remeslá. Tento rok sa bude konať prvý krát detská akcia Komárňanské slniečko v Anglia parku a v Dôstojníckom pavilóne. Na programe sú aj tradičné športové akcie Čárda túra a beh Komárno – Komárom. 

Medzi ďalšie zaujímavé sprievodné akcie sme zaradili prvý Komárňanský Filmový festival v kine Tatra, 4-dňový festival videohier v priestoroch Zichy-pont, vojenskú a airsoftovú výstavu, dni Starej pevnosti, tombolu.

Rozpočet Komárňanských dní sa tento rok zvýšil z 30 000 eur na 45 000 eur. Podstatnú časť rozpočtu pokryli sponzori. Tým najväčším je spoločnosť Zlatý bažant.