Šport 2013. 09. 05.

Bicyklový maratón pre CROSS aj MTB

Predajňa bicyklov PIKO-BIKE organizuje aj tento rok maratón pre tých, ktorí sú cyklistami telom aj dušou. Ráno 22. septembra vás očakáva pri reštaurácií Apáli.

banner-01

Štartuje sa v nedeľu 22. septembra od reštaurácie Apáli pri Mŕtvaku. Kategórie sa delia na cross a mtb, pričom každá má aj vlastné vekové a rodové podkategórie. Pre účastníkov sú pripravené dve trate.

Kratšia má 47 kilometrov a je určená pre cross milujúcich cyklistov. Trasa vedie z Komárna po hrádzi naväzujúcej na novú cyklistickú cestu až do Kolárova, kde treba prejsť cez most na ľavý breh Váhu. Tam cesta pokračuje po hrádzi, prípadne po súbežnej asfaltovej ceste smerom na Kavu a Lándor, a končí v Komárne, pri reštaurácii APÁLI. Prvá časť trate vedie po ľahšom teréne – kamenistej ceste – preto ju nie je možné absolvovať na cestnom bicykli.

Dlhšia MTB trasa vedie z Komárna po hrádzi naväzujúcej na novú cyklistickú cestu až do Kolárova, kde treba prejsť cez most na ľavý breh Váhu. Tam cesta pokračuje po hrádzi, prípadne po súbežnej asfaltovej ceste po Vrbovú nad Váhom, a následne cez Hliník do Martoviec, odkiaľ pokračuje popri brehu rieky Nitry po Lándor. Trasa končí v Komárne, pri reštaurácii APÁLI. Trasa má 54 kilometrov

Kategóra 1. a 2. 3,- €, predregistrovaní 2,-€, ostatné kategórie 4,- €, predregistrovaní 3,-€.
Štartovné pokrýva rštartovné číslo, lístok na tombolu, občerstvenie (voda, iontový nápoj, ovocie, müsli) na trati. V cieli je možnosť zakúpenia teplej stravy, v penzióne APÁLI.

Do súťaže sa možno prihlásiť na mieste pretekov, alebo vopred v predajni bicyklov piko-bike, či on-line. Deti do 15 rokov musia prihlásiť osobne ich zákonní zástupcovia.

Viac informácii nájdete na oficiálnej stránke maratónu!