Šport 2022. 03. 22.

Na Slovensku sa prvýkrát uskutoční Svetový pohár v sálovej cyklistike

Krasojazda ako odvetvie sálovej cyklistiky nie je na južnom Slovensku žiadnou novinkou. O úspešnú reprezentáciu aj v zahraničí sa už počas niekoľko rokov stará Športový klub cyklistiky v Kolárove, vďaka ktorému sa Slovensko zapíše do dejín jednej z najväčších udalostí v cyklistike. Stane sa totiž hosťujúcim štátom prvého kola Svetového pohára UCI v sálovej cyklistike.

Očaroval vám svet cyklistiky a chcete vedieť ako vyzerá sálová cyklistika na svetovej úrovni? Počas soboty 2. apríla od 13:30 môžete byť súčasťou jednej z najväčších udalostí svetovej cyklistiky! Mestská športová hala v Komárne sa stane miestom, kde sa zídu najlepší pretekári z 12 zúčastnených krajín, pričom ide o medailistov z posledných majstrovstiev sveta a medzi nimi sa predstaví aj slovenská reprezentácia v kategórii jednotlivkyne a dvojice.

Organizátorom tejto prestížnej súťaže je ŠKC Kolárovo, jediný športový klub sálovej cyklistiky na Slovensku, pod záštitou Medzinárodnej cyklistickej únie (Union Cycliste Internationale – UCI).

„Posledné dva roky boli pre nás veľmi ťažké, nakoľko vykonávame indoorový šport a patrili sme medzi prvých, čo nám v dôsledku opatrení obmedzili činnosť, a zároveň posledných, čo sa týka uvoľnenia,“ hovorí organizátor udalosti a zároveň predseda Športového klubu cyklistiky Kolárovo, Július Szeder. Vstup na akciu je bezplatný, vďaka čomu bude krása sálovej cyklistiky dostupná pre každého. 

Akcie sa zúčastní aj známa štvorica ACT 4 Slovakia, ktorá preslávila krasojazdu nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí. Súťažnú kariéru už síce zavesili na klinec, ale komerčne ešte stále šíria dobré meno tohto športu o čom svedčí aj ich najnovšia účasť v šou Rumunsko má talent.

Viac informácií o udalosti nájdete na Facebookovej stránke Sálová cyklistika Slovensko, tak nevynechajte jedinečnú možnosť vidieť najlepších krasojazdcov sveta a to už 2. apríla v Mestskej športovej hale v Komárne!