Šport 2022. 06. 07.

Bohatý program plavcov Delta klubu Komárno

Plavci Delta klub KN sa koncom apríla pod vedením trénera Michala Knihára zúčastnili až na troch vrcholných podujatiach.

Najprv sa 21.4.2022 predstavila na Majstrovstvách Západoslovenskej oblasti Emma Schmelhaus, ktorá oba svoje štarty dokázala premeniť na zisk medaile. V disciplíne 200m polohové preteky obsadila 3. miesto a na 200m prsia dokonca získala zlato.

V ten istý víkend reprezentovala nielen náš klub ale aj Slovensko Miriama Szászová na medzinárodnom mítingu V4 Hope v Prahe.

V silnej konkurencii obsadila 4. miesto na 50m voľným spôsobom a predovšetkým sa vrchovatou mierou postarala o zisk dvoch bronzových medailí štafiet na 4x100m voľným spôsobom a 4x200m voľným spôsobom.

Na prelome apríla a mája reprezentovali náš klub na 60. Ročníku Veľkej ceny SlovenskaMarán Dragúň, Alexandra Gálová a Ema Szászová.

Možnosť plniť limity na ME a MS prilákala pretekárov z Turecka, Belgicka, Luxemburska, Českej republiky, Rakúska, Ukrajiny a samozrejme kompletnú špičku zo Slovenska. Súťažilo sa systémom doobedňajších rozplavieb a následne večerného finálového bloku.

Alexandra Gálová sa dokázala prebojovať do “A” finále na 200m a 400m voľným spôsobom, čo je výborný výsledok.

Marián Dragúň s prehľadom postúpil do finále na 50m a 100m prsia. Na 100m vzdialenosti v ňom skončil na výbornom 2. mieste, pričom spomedzi slovenských plavcov bol najrýchlejší.

Na 50m prsia 1 miesto vo finále nenašiel konkurenciu a stal sa víťazom Veľkej ceny SR. K dosiahnutým výsledkom našim plavcom gratulujeme.