Kultúra 2015. 04. 20.

Bratislavské jazzové dni v Komárne

Bratislavské jazzové dni sa po niekoľkých rokoch vracajú do Komárna! Naše mesto sa stane súčasťou jedného z najstarších a najznámejších jazzových festivalov v Európe. Obecenstvo čakajú koncety popredných umelcov z celého sveta! Pozor, štartujeme!

25.4. 2015, Amfiteáter Dôstojníckeho pavilónu
V prípade zlého počasia koncerty sa uskutočnia v Mestskom Kultúrnom Stredisku.

18.30 – 19.30 Benkó Ákos Friendship
19.45 – 20.45 Katka Ščevlíková Trio
21.15 – 22.45 László Attila és Barátai

Benkó Ákos Friendship

benko-akos-web
Ákos Benkó, hráč na bicie nástroje sa narodil v Komárne. V roku 2012 získal diplom na Akadémii Jazzu v Budapešti. Okrem bicích mu učarovali varhany Hammond. S kapelou sa predstavý väčšinou s vlastnými skladbami, ktoré stavajú do centra práve legendárny nástroj Hammond. Ich koncert ponúkne samozrejme aj jazzové improvizácie a vokálne časti. Pohoda je garantovaná!

Benkó Ákos – bicie
Vas Bence – varhany Hammond
Mózes Tamara – spev, klávesy
Bodoki Tünde – spev
Sütő Márton – gitara, spev
Földi Gergő – gitara

Katarína Ščevlíková Trio
KatkaScevlikova-web
Mladá krv slovenskej popovej scény – Katka Ščevlíková, držiteľka ceny Objav roka 2012 (udelenej Slovenskou jazzovou spoločnosťou), sa predstaví na festivale v netradičnej komornej zostave. Na klavíri ju bude doprevádzať výborný Erik Dimitrov, pri sólovaní sa bude striedať so šarmantným saxofonistom Jankom Slezákom. Môžete sa tešiť na zaujímavé verzie komerčných skladieb, ale aj romantických jazzových štandardov. Katku môžete poznať z televíznych obrazoviek z formátov ako X-factor, v ktorom sa prebojovala až do finále alebo zábavnej šou Milujem slovensko, kde sa pravidelne objavuje po boku Samuela Tomečka. Nenechajte si újsť priležitosť počuť Katku v jazzovom ladení!

Katarína Ščevlíková – spev
Erik Dimitrov – klávesy
Ján Slezák – saxofón

László Attila és Barátai
LaszloAttila-web
Jazzový gitarista, hudobný skladateľ Attila László absolvoval štúdiá architektúry a následne jazzový odbor Konzervatória Bélu Bartóka v Budapešti. Následne začal hrať v popredných jazzových telesách. Počas karíéry hral so svetovými hviezdami ako Randy Brecker, Anthony Jackson, James Moody, Tommy Campbell, David Friedman, Gary Willis, Hiram Bullock, Billy Cobham, Miroslav Vitous, Peter Erskine, Bob Mintzer, IlaiyaRaaja, Jimmy Haslip, Russell Ferrante, Patti Austin.
Klavírista Oláh „Tzumo” Árpád po získaní štipendia inštitútu Thelonius Monk v USA bol žiakom legendárneho Herbie Hancocka. Hráč na basovú gitaru, „Pluto” Horváth József je považovaný za virtuóza svojho nástroja. Péter Kaszás je stálym bubeníkom Al Di Meolu. Koncert bude zostavený z vlastných skladieb v štýle fusion. Ku kvartetu sa pripojí aj speváčka Niki Szőke, ktorá vyhrala v roku 2005 spevácku súťaž jazzového festivalu v Montreaux.

László Attila – gitara
Oláh „Tzumo” Árpád – klávesy
„Pluto” Horváth József – basová gitara
Kaszás Péter – bicie
Szőke Nikoletta – spev

Vstup zdarma!!!!