Kultúra 2011. 04. 13.

Jarné džezáky čoskoro v Komárne

Jarné džezáky začínajú už koncom tohto mesiaca, prvým mestom bude Komárno, vyvrcholia koncertom Jeffa Becka v Bratislave!

Jarné Bratislavské jazzové dni majú už svoju štvorročnú tradíciu nielen v Bratislave, ale i ďalších slovenských mestách. Tohtoročný putovný festival odštartuje 28. apríla v Komárne. V rámci festivalu, ktorý sa uskutoční pod záštitou Komárňanských dní, vystúpi maďarská kapela Budapest Bár, slovenská speváčka Katarína Koščová a Komárňanský Dixieland Band.

Budapest Bár mal byť pôvodne jednorázovým projektov, avšak kapela, ktorá v sebe združuje kultové osobnosti maďarskej hudobnej scény výborne funguje už od roku 2007 a patrí medzi najoriginálnejšie a najzaujímavejšie hudobné počiny posledných rokov v Maďarsku. Budapest Bár hrá cigánsku muziku nielen s určitou dávkou nostalgie, ale najmä do nej vnáša zvuky súčasnej hudby.

Katarína Koščová mala svoju džezákovú premiéru v októbri, kedy sa so svojou kapelou zúčastnila súťažnej prehliadky a vystúpila na Pódiu mladých talentov. Jej džezovanie tým však len začalo, v rámci jarných džezákov vystúpi nielen v Komárne, ale i v nitrianskej Synagóge koncom mája.

Komárňanský Dixieland Band sa  na hudobnej scéne pohybuje už takmer 30 rokov a svoje koncertovanie neobmedzuje len na svoj region, ale odohral aj úspešné koncerty v zahraničí.

Jarné Bratislavské jazzové dni v Komárne sa uskutočnia na Námestí generála Klapku v rámci Komárňanských dní 28. apríla od 17:30 hod a na podujatie je vstup voľný.

Časový harmonogram:
17:30 – Komárňanský Dixieland Band
19:30 – Katarína Koščová
21:30 – Budapest Bár

www.budapestbar.hu
www.katkakosc.sk
www.dixieland.sk
www.bjd.sk

ZDROJ: livemusic.sk

Vyjadrite svoj názor