Šport 2012. 11. 14.

Čierny záver jesene v KFC Komárno

Komárňanský futbalový klub ukončil prvú polovicu sezóny na dobrom treťom mieste. Záver však poznačili dve nepríjemné udalosti.

Predsezónne ciele boli jasné. Tak, ako minulý rok, aj tentokrát si vedenie klubu dalo za cieľ postúpiť. Tím je vyskladaný solídne, čo potvrdzujú aj relatívne dobré výsledky.

Ešte v auguste, tesne po začiatku ročníka 2012/2013, sa rozhodol rezignovať manažér Tomáš Nagy. Včera sa na pokračovaní zasadania mestského zastupiteľstva vzdal svojej funkcie viceprezidenta Szilárd Ipóth. Aj ten mal podobné dôvody, ako pred tým Nagy. Slabú podporu zo strany mesta.

Aby toho nebolo dosť, posledné jesenné kolo sa v Topoľníkoch nedohralo. V 56. minúte zápasu sa za stavu 1:3 pre domáci Družstevník rozhodli hráči KFC Komárno opustiť trávnik na pokyn trénera Lintnera a to „z dôvodu protestu proti tendenčnému rozhodovaniu hlavného rozhodcu Dušana Černáka.“

Delegát zápasu sa zatiaľ rozhodol nevyjadriť, zápas sa bude „dohrávať“ za zeleným stolom. KFC zatiaľ poskytlo iba popis situácií, kedy sa podľa nich rozhodca zmýlil. Ďalšie stanovisko dajú po vynesení verdiktu zo strany kompetentných.

V 3. minúte zápasu nariadil hlavný rozhodca proti KFC Komárno pokutový kop, ktorý domáci premenili (1:0), pričom po strete Tomáša Kóšu s Eugenom Speckom Wilsonom, sa vždy slušný Tomi Kóša „Evdžovi“ ospravedlnil za faul na neho

V 55. minúte zápasu (za stavu 3:1) hlavný rozhodca nenariadil pokutový kop za jasnú ruku v šestnástke domácich

Už počas stretnutia sa však rozhodcovská trojica dopustila niekoľkých omylov a chýb, ktoré závažne ovplyvnili priebeh celého stretnutia !