Kultúra 2015. 10. 21.

Čisté dvory

Keď sa povie čisté dvory, mnoho žiakov, ale aj ich rodičov, už presne vie, čo sa bude v dané sobotňajšie doobedie termínu akcie „Čisté dvory“ diať.

Už niekoľko rokov pravidelne organizujeme na našej škole, ZŠ J. A. Komenského, sobotňajšiu akciu pod názvom „Čisté dvory“. Táto akcia má meno, ktoré nám mnohé napovie, ale ďaleko neobsiahne elán, s akým sa dvakrát do roka zíde cez sto rodičov a žiakov, aby urobili kus práce a skrášlili, obnovili, upratali, skrátka spríjemnili náš školský areál.

Aj tohto roku sme sa zišli už druhýkrát, a to 10. októbra. Školský dvor sa ozýval vravou a pracovným ruchom, aj napriek nepriazni počasia, ktoré nás chcelo odradiť, ale nepodarilo sa. Prišli skalní, ale aj noví rodičia. Každý priložil ruku k dielu a spoločne sme upravili celý školský areál. V tento deň vrcholil aj týždenný zber papiera, kde sme (ste) nazbierali tony papiera.

Počas práce sme samozrejme vyhladli, ale aj tento problém sme vyriešili. Desiatou bol už pomaly z našich jedálničkov vynechaný mastný chlieb s cibuľou a čajom a po ukončení brigády sme si všetci pochutnali na špekáčkoch, ktoré sú vraj najlepšie v okolí.

Už teraz sa tešíme na ďalšie „Čisté dvory“ na jar a ĎAKUJEME!

Čisté-dvory-10.10--(5) Čisté-dvory-10.10--(8)