Mesto 2013. 06. 18.

Colníci zaistili ďalšie falošné značkové výrobky

cargo
FOTO: Ilustračné, sxc.hu

Nitrianski colníci zaistili takmer 2200 kusov falošných značkových výrobkov. Nechýbali medzi nimi textilné výrobky, opasky či batérie do mobilných telefónov. Škoda spôsobená držiteľovi ochrannej známky je predbežne vyčíslená na 132.775 eur, informoval hovorca Colného úradu Nitra Stanislav Pacher.  Tovar bol podľa jeho slov dovezený z Číny a vykazoval znaky podozrenia, že sú porušované práva duševného vlastníctva.

Falošný tovar zaistili colníci na pobočke v Komárne a Nových Zámkoch. Pri kontrole dvoch kontajnerov našli 682 kusov rôzneho textilu, 140 kusov opaskov, 125 párov rukavíc a 1240 kusov značkových akumulátorov do mobilných telefónov.

Ak sa majiteľ tovaru a držiteľ ochrannej známky dohodnú, bude tovar zničený v zjednodušenom postupe. „V prípade, že majiteľ ochrannej známky postúpi celú vec na súd a ten právoplatne rozhodne o tom, že zaistený tovar porušuje práva duševného vlastníctva, môže byť tovar v súlade s colnými predpismi bezodplatne poskytnutý na humanitárne účely,“ konštatoval Pacher.