Šport 2013. 06. 24.

Csaba Szórád futbalistom roka!

szorad
Csaba Szorád v spoločnosti šéfa regiónu Ladislava Gádošiho (naľavo) a generálneho sekretára Slovenského futbalového zväzu Jozefa Klimenta (napravo). FOTO: zsfz.sk

Dvanásty ročník futbalovej ankety Západoslovenského futbalového zväzu sa uskutočnil minulý týždeň v stredu. Futbalová slávnosť, ktorej dejiskom bol Veľký Meder, mala na programe vyhlásenie najlepšej jedenástky, trénera, hráča a rozhodcov. Ocenení boli celkovo traja Komárňania.

O tých najlepších rozhodovali v hlasovaní samotné kluby Majstrovstiev regiónu Západ. Najväčší herný, ale aj ľudský a profesionálny dojem v uplynulom ročníku zanechal Csaba Szórád, ktorý kraľoval v ankete o najlepšieho hráča. Tridsaťtri-ročný kapitán a obranca komárňanského KFC dosiahol tiež sedem gólov.

Bývalý hrač prvoligových tímov MFK Žilina, FC Nitra, či AS Trenčín získal aj umiestnenie v najlepšej jedenástke sezóny. Ďalším oceneným hráčom bol rýchlonohý útočník Ádám Mészáros (so 14 gólmi najlepší strelec KFC).

Ocenenie získal aj postranný rozhodca Roland Farkas, ktorý sa stal asistentom rozhodcu ročníka 2012/2013.

Jedenástka roka Západoslovenského futbalového zväzu 2013/13
Novota (Palárikovo) – Čavojský (Skalica), Szorád (Komárno), Konečný (Skalica), Škultéty (Bánovce), Mészáros (Komárno), Juhász (Šúrovce), Tomana (Lednicke Rovne), Ondrička (Beluša), Bognár (Gabčíkovo), Ivanič (Šúrovce).

Sezóna 2012/2013 sa skončila v sobotu dohrávkou 19. kola, v ktorom KFC pred domácim publikom porazilo Novú Ves nad Váhom pomerom 3:0 a skončilo na konečnom treťom mieste so ziskom 55 bodov.

Dvanásty ročník prestížnej ankety odštartovala exibícia, na štadióne Mestského futbalového klubu Thermál Veľký Meder sa meral líder IV. ligy Juhovýchod s hráčmi elitného výberu “Jedenástka roka Západoslovenského futbalového zväzu”. Domáci futbalisti potvrdili dobrú fazónu, ich víťazstvu v pomere 4:1 tlieskala pekná návšteva v hľadisku

Vyjadrite svoj názor