Mesto 2013. 04. 22.

Cyklotrasa Komárno – Kolárovo znova reálna!

Regionálne združenie Pons Danubii chce spojiť cyklotrasou Kolárovo a Komárno – V ďalšej etape by mala pokračovať do Maďarska – Kolárovčania odmietli spolufinancovať cyklotrasu pre krátkosť rozpočtu – Investor našiel riešenie v podobe banky.

 

FOTO: Tomáš Kottra, Ilustračné
FOTO: Tomáš Kottra, Ilustračné

Po tom, ako sa Kolárovo odmietlo z finančných dôvodov zúčastniť na výstavbe cyklotrasy, v Pons Danubii našli riešenie. O vybudovaní cyklotrasy bude Mestské zastupiteľstvo Kolárovo opäť rokovať. Regionálne združenie Pons Danubii našlo možnosti na zabezpečenie spolufinancovania cyklotrasy z Kolárova do Komárna prostredníctvom banky.

Táto cesta bude viesť ďalej do Maďarska. V rámci cezhraničnej, slovensko-maďarskej spolupráce ide o 2,5 miliónovú investíciu s päťpercentným spolufinancovaním zo strany samospráv. Podľa počtu obyvateľstva mesto Komárno prispeje 80.000 eurami, Kolárovo zabezpečí 25.000 eur.

Doteraz zabezpečenie finančných prostriedkov bolo nejasné, keďže investor nedisponuje žiadnym majetkom. Podľa riaditeľa združenia Zoltána Baru sa našla finančná inštitúcia, ktorá vyrieši spolufinancovanie bez zaručenia majetku. Banke postačuje skutočnosť, že finančné prostriedky z eurofondov boli schválené.

TEXT: ahojkomarno, TASR

Vyjadrite svoj názor