Mix 2020. 11. 30.

Daban: Svet gastronomických doplnkov pod jednou strechou

Daban s.r.o ponúka nielen široký sortiment produktov pre reštaurácie a gastro prevádzky za prijateľné ceny, ale hovoríme aj o prvotriednej kvalite, ktorá je na trhu už niekoľko rokov. Firma, ktorá sídli v Komárne, ponúka pod jednou strechou výrobky zo skla, kovu a plastu, až po jednorazový riad, všetko zo sveta gastronomických doplnkov. Nie je preto prekvapujúce, že spoločnosť vyhľadávajú nielen hotely a reštaurácie, ale aj jednotlivci.

Spoločnosť Daban s.r.o. ponúka široký sortiment gastronomických doplnkov a spotrebiteľského tovaru na Slovensku už takmer desaťročie. Vznikla ako sesterská spoločnosť maďarskej firmy. Za vlastníkmi spoločnosti stojí 25 rokov skúseností v predaji gastro doplnkov, vďaka ktorým sa im v priebehu rokov podarilo vybudovať skutočne jedinečnú sieť dodávateľov. Vďaka tomu disponujú nielen širokým sortimentom, ale aj výhodnými  cenami. „Našou základnou filozofiou je, aby sa pod jednou strechou dalo nájsť  všetko zo sveta gastronomických doplnkov. Popri produktoch zo skla a porcelánu sú u nás dostupné aj kovové príbory. Máme tiež vybavenie pre reštaurácie, kuchynské, barové potreby a čistiace prostriedky, ktoré sú k dispozícii v našom veľkosklade na novej adrese. Nakoľko až 90% našich produktov obstarávame od výrobcov, sú nami ponúkané produkty dostupné za veľmi nízke ceny,“ hovorí o širokej ponuke,  obchodný riaditeľ firmy Daban s.r.o., Oto Serki.

Produkty, o ktoré je v súčasnosti najväčší záujem je jednoznačne jednorazový riad. V aktuálnej situácii, kedy je pre niektoré prevádzky a reštaurácie nevyhnutný tento sortiment, spoločnosť  výrazne posilnila túto oblasť. „Od zavedenia epidemiologických opatrení, ktoré sa týkajú aj reštaurácií, došlo k badateľnému zvýšeniu dopytu po jednorazovom riade. Dá sa povedať, že k nám prichádzajú každý týždeň noví pravidelní zákazníci. V našej ponuke sú penové menuboxy aj jednorazové misky na polievku, dózy, poháre a príbory vyrobené z plastu či papiera. Začiatkom roka sme pristúpili k predaju aj ekologických, teda kompostovateľných výrobkov. Aj keď je, podľa našich skúseností, ekologická revolúcia ešte len v začiatkoch, čoskoro sa to môže ľahko zmeniť. Jednorazové produkty z polystyrénu a PVC zmiznú z výrobných liniek od začiatku budúceho roka úplne, v dôsledku právnych predpisov platných v celej EÚ. Aj my sme pripravení na túto zmenu. V súčasnosti ponúkame alternatívu k viacerým plastovým produktom a do januára budeme mať kompletný cenník ekologických výrobkov,“ hovorí Oto Serki.

Prvotnými zákazníkmi spoločnosti sú predovšetkým reštaurácie a rôzne stravovacie jednotky, no často u Dabanu nakupujú aj jednotlivci. Produkty je možné si zakúpiť aj po kusoch, nie len vo väčšom množstve. „Prichádza k nám mnoho jednotlivcov, ktorí si objednávajú aj z nášho internetového obchodu. Okrem spomínaného sortimentu je veľký záujem aj o cukrárske potreby, nakoľko sa produkty z tohto odvetvia lokálne ťažko nakupujú, kvôli nedostatočne širokej ponuke. Máme uzavreté partnerstvá s mnohými firmami, takže ak niekto rozmýšľa nad tzv. originálnym darčekom,  vieme pomôcť aj s potlačou, či gravírovaním,“ povedal nakoniec Oto Serki, obchodný riaditeľ Daban s.r.o.

Pre široký sortiment gastronomických doplnkov a viac informácií navštívte stránku www.poharas.sk.