Šport 2023. 02. 17.

Ďalší z komárňanských MMA zápasníkov sa dostáva medzi profesionálov

Minulý rok sa zápasník Dániel Konyári stretol s protimaďarským negatívnym prístupom zo strany divákov, teraz na poslednom zápase to už vyzeralo inak. Dániel Konyári, zápasník kloubu WFC, je po Lajosovi Pappovi druhým, ktorý môže podpísať zmluvu s organizáciou RFA (Real Fight Academy).

Tím komáromských bojovníkov čakal 12. februára ťažký deň, keďže minulý rok na rovnakom galavečere utrpel Dániel Konyári hrozné protimaďarské správanie. Ľudia v čiernych maskách skákali do klietky a skákali okolo maďarského tímu, pričom vykrikovali rôzne protimaďarské frázy.

„Fyzicky bol Dani pripravený, obavy som mal najmä kvôli psychike, keďže som nevedel, akú veľkú stopu v ňom nechal incident spred roku a tiež vtedajšia prehra,“ hovorí tréner Peter Farkas.

Súperom bol Marek Nestrák, veľmi šikovný majster Slovenska v MMA z Chaos Gym, ktorý bude Slovensko reprezentovať na MS 2023.

„Danika použil ramenný trojuholník, položil sa na súpera v druhom kole a zrazil ho. Toto bolo pre neho obrovské víťazstvo. Navyše dostal ponuku na profesionálnu zmluvu,“ hovorí Peter Farkas.

S váhou 66 kíl bude teraz druhým človekom v organizácii RFA, ktorý sa môže z klubu WFC posunúť na túto úroveň. Po Lajosovi Pappovi je Dániel Konyári ďalším, kto bude môcť čoskoro profitovať zo zápasov v klietke. Chlapci, do toho!

Zdroj: sziakomarom.sk