Šport 2024. 02. 07.

Komárňan Lajos Papp sa ocitol v jednej klietke so známym Attilom Véghom

Attila „Pumukli“ Végh, ktorý je známy v MMA svete, sa vo veľkom chystá na zápas s Karlom Vémolom, ktorý sa bude konať 8. júna. Pre tento účel sa jeho tradičný Champ Champ tentokrát vo Vysokých Tatrách niesol aj v znamení prípravy, na ktorú si zavolal aj zápasníka Lajosa Pappa a jeho trénera Petra Farkasa z Komárna.

V rámci pomoci pri príprave si okrem Komárňanov Végh zavolal aj Jozefa Jaloviara. „Spolu takto štyria trénujeme dvakrát denne. Camp Champ vznikol najmä pre amatérskych zápasníkov, keďže je veľká pocta trénovať s Attilom,“ približuje Peter Farkas.

Keďže Attila potreboval na tréning 100kilových zápasníkov, tak si na pomoc zavolal dvoch Komárňanov a Jaloviara. „Bežne počas takýchto táborov Attila nezápasí. V rámci terajšej prípravy bolo však našou úlohou zaťažiť ho rôznymi fyzickými cvičeniami, prácami na stenách, technikami v MMA. Vémola, podľa mňa, nie je komplexným športovcom, jeho obľúbeným ťahom je dostať súpera na zem a udržať ho tam. Presne na toto sme Attilu pripravovali,“ hovorí Peter Farkas.

Fotografie vznikajú len počas rozcvičky, z taktických dôvodov už zo samotných tréningov nie je možné vyhotovenie fotografií. Počas celého týždňa sa jeden tréning konal len v stredu, počas večerov sa účastníci tábora zúčastňovali rôznych programov ako napríklad kurz prvej pomoci, prednáška Tomiho Kida alebo aktivita s hokejistom Jánom Lašákom.

„V apríli prebehne ďalšia etapa prípravy v klube SFG v Nagyszombate a v rámci Octagon Fight Academy (OFA). Podobne ako aj tu sa zúčastníme oboch, aby sme Attimu patrične pomohli v príprave. Dni ubiehajú v dobrej nálade a aj keď sme unavení, snažíme sa dostatočne oddychovať. Zo strediska Lučiivná na úpätí Vysokých Tatier sa domov vrátime s množstvom zážitkov a dobrej nálady. Atti je zábavný chlapík, takže okolo nášho tvrdého kondičného tréningu je veľa smiechu.“