Mesto 2022. 01. 24.

Ďalšiu hviezdu na chodníku slávy v Komárne získa Attila Kaszás

Minulý rok v októbri sme informovali o tom, že pred Kinom Tatra v Komárne slávnostne odovzdali prvú hviezdu na pripravovanom chodníku slávy. Už vtom čase padol návrh na ďalšiu hviezdu, pre slávneho divadelného herca Attilu Kaszása. Svoju hviezdu získa v polovici marca.

Maďarský herec Attila Kaszás objavil svoje divadelné vlohy už v divadelnom krúžku na gymnáziu Hansa Selyeho v Komárne. Na vysokej škole študoval v Budapešti a za herecký výkon získal v roku 1990 ocenenie Jászai Mari.  

„Pred niekoľkými mesiacmi sme odhalili pred komárňanským kinom prvú hviezdu, ktorá vzdáva hold umelcovi spätému s naším mestom. Mnohí sa potom zmenili, že ďalšia hviezda by mohla patriť Attilovi Kaszás, ktorý stvárnil mnoho nezabudnuteľných divadelných a televíznych úloh. Hviezdu už pripravujú na jej odhalenie, ktoré sa uskutoční 17. marca pred kinom Tatra,“ oznámil primátor Béla Keszegh na svojom Facebooku.

Primátor Keszegh prezradil, že na slávnostnú udalosť dostal pozvanie aj Rudolf Peter, ktorý povie pár slov o svojom niekdajšom hereckom kolegovi. Po slávnostnom odovzdaní hviezdy v Kine Tatra premietnu aj film v hlavnej úlohe s Attilom Kaszásom.

Zdroj: Béla Keszegh, ahojkomarno.sk

Titulná fotka: Kaszás Attila 1987, 15. januárIlovszky Béla / MTI