Mesto 2021. 11. 26.

Darujte tieto Vianoce nezištne. Vďaka tomuto projektu sa darčeky dostanú k seniorom

Projekt Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? sa teší obľube už štvrtý rok. Ak ste sa tento rok rozhodli obdarovať okrem členov vašej rodiny aj iných ľudí, tak tento projekt je na to ako stvorený. Vďaka nemu môžete počas Vianoc obdarovať seniorov v zariadeniach. Tieto darčeky sú v niektorých prípadoch jediné, ktoré starí ľudia obdržia počas celého roka.

Minulý rok poputovali krabičky v rámci Komárna a okolia napríklad do zariadenia Timotheus v Malej Iži, do Domova dôchodcov v Klížskej Nemej a sa pridalo aj Zariadenie pre seniorov Komárno.

Ale ako je možné obdarovať starších ľudí v zariadeniach pre seniorov? Pripravte im darček v podobe krabičky od topánok, ktorú naplníte potrebami. Odporúča sa im vložiť niečo, čo ich zohreje, napríklad čaj alebo kávu, niečo slané v podobe chrumiek, mäkkú sladkosť ako ovocné taštičky napríklad. Starší ľudia sú ako deti a radi si porovnávajú svoje balíčky a tešia sa z nich. Nezabudnite im preto vložiť niečo, čo ich poteší a zabaví ako napríklad krížovky, knižku, kresbu od detí, šál, vankúšik alebo rukavice. Jednoznačne sa potešia aj jemnej kozmetike ako napríklad parfém, krém na ruky alebo balzam na pery. Starších ľudí poteší tiež aj nejaké venovanie alebo kresba od detí.

Názorná ukážka obsahu krabičky.

Kde môžete odovzdať svoje krabičky plné lásky?

Odberové miesto Mix Shop, Palatínova 42, Komárno, 8.00- 16.30. Po pracovnej dobe po dohode na tel. čísle 0905315997, alebo prostredníctvom messenger profilu Jarka Jančárová. Viac informácií je dostupných vo Facebook skupine TU.

Projekt prebieha od 19.11. do 2.12.2021 avšak organizátori prosia verejnosť o zapojenie sa do projektu včas.

Titulná foto: Evička Egriová