Mix 2022. 11. 24.

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Vďaka tomuto projektu to môžete zistiť!

Projekt Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? sa teší obľube už piaty rok. Ak ste sa tento rok rozhodli podarovať darčeky aj iným ako svojej rodine či priateľom, tak teraz je na to ten správny čas! Vianočné krabičky od topánok plné užitočných vecí poputujú do zariadení pre seniorov. Často totiž ide o jediné darčeky, ktoré títo starí ľudia počas roka obdržia. Do dobročinnej akcie je možné sa zapojiť od 23. 11. – 5. 12. 2022.

V predchádzajúcich rokoch poputovali krabičky v rámci Komárna a okolia napríklad do zariadenia Timotheus v Malej Iži, do Domova dôchodcov v Klížskej Nemej a do Zariadenia pre seniorov Komárno.

Ako je možné obdarovať starších ľudí v zariadeniach pre seniorov? Pripravte im darček v podobe krabičky od topánok, ktorú naplníte potrebami. Odporúča sa im vložiť niečo, čo ich zohreje, napríklad čaj alebo kávu, niečo slané v podobe chrumiek, mäkkú sladkosť ako ovocné taštičky napríklad. Starší ľudia sú ako deti a radi si porovnávajú svoje balíčky a tešia sa z nich. Nezabudnite im preto vložiť niečo, čo ich poteší a zabaví ako napríklad krížovky, knižku, kresbu od detí, šál, vankúšik alebo rukavice. Jednoznačne sa potešia aj jemnej kozmetike ako napríklad parfém, krém na ruky alebo balzam na pery. Starších ľudí poteší tiež aj nejaké venovanie alebo kresba od detí.

Čo do krabice nepatrí?

Názorná ukážka obsahu krabičky:

Kde môžete odovzdať svoje krabičky plné lásky?

Reality ALPIA, Ul. biskupa Királya 967/12 Komárno, Po – Pia 8:00-11:30, 12:30-16:00 a REBI-nail Palatínova 47 Komárno, Po-Pia 7:30-15:00, Erika Korytárová, Komárňanská 21 Komárno, po telefonickej dohode na tč. 0905 640 496

Projekt prebieha od 23.11. do 5.12.2021 avšak organizátori prosia verejnosť o zapojenie sa do projektu včas.

Titulná foto: Evička Egriová