Šport 2021. 07. 02.

Delta klub Komárno má za sebou vydarené majstrovstvá Slovenska

Plavci Delta klubu Komárno sa počas dní 16.-18.06.2021 zúčastnili majstrovstiev Slovenska v kategórii mladších a starších žiakov.

V nedeľu 18.júna 2021 sa začali majstrovstvá Slovenska mladších a starších žiakov v plávaní, ktoré sa uskutočnili v nádhernom prostredí Šamorínskeho X bionicu. Týchto vrcholných pretekov sa zúčastnilo veľa dobrých športovcov z celého Slovenska. Preteky sa konali v 50m bazéne. Za Delta klub Komárno štartovala najmladšia členka tohto tímu – Emma Schmellhaus pod vedením trénera Michala Knihára.

Prvý deň bol pre Emmu veľmi náročný. V disciplíne 100m motýľ skončila na peknom 6. mieste a na 200m polohový pretek obsadila 8. miesto. Na druhý deň sa naša športovkyňa stala majsterkou Slovenska v disciplíne 100m prsia, kde porazila svoje súperky s veľkým náskokom. Neskôr ju čakali štarty v disciplínach 400m polohové preteky, kde skončila na 7. mieste, 50m voľný spôsob kde skončila desiata a na 200m prsia obsadila 2.mesto. Trénera Michala Knihára okrem medailí veľmi potešilo až 5 osobných rekordov, pričom na 200m prsia sa Emmka zlepšila až o 18 sekúnd.

Veríme, že o Emme budeme ešte veľakrát  počuť. Získaním skúseností z takýchto náročných pretekov môže Emmka nosiť medaile z M SR pravidelne aj v budúcnosti. Gratulujeme za neuveriteľné výsledky a držíme palce na ďalších pretekoch.