Šport 2016. 12. 21.

Delta klub Komárno úspešne ukončil súťažný rok 2016

Posledným súťažným vystúpením plavcov nášho klubu Delta klub Komárno bola účasť našich najskúsenejších plavcov Mariána Dragúňa a Kevina Bielika na Majstrovstvách SR seniorov a juniorov v krátkom, 25m bazéne, ktoré sa uskutočnili od 16. do 18. decembra 2016 v Čilistove.

V piatok sa Majstrovstvá SR začali výborne keď obaja plavci postúpili na 100m prsia do večerňajších finálových bojov kde Marián Dragúň výborným časom obsadil v silnej konkurencií vynikajúce 3. miesto a Kevin Bielik v „B“ finále skončil na 7. miesto v novom rekorde SR 14 ročných plavcov!!! Kevin pridal ešte 4.miesto na 800m voľným spôsobom v kategórií juniorov (hoci je ešte vekom starší žiak) a 5. miesto na 400m polohovka tiež v juniorskej kategórií.

Po úspešnom piatku prišla ešte úspešnejšia sobota! Sobotňajšou hlavnou disciplínou pre oboch našich plavcov bolo 200m prsia. Cieľom Mariána Dragúňa bol postup do „A“ finále a cieľom Kevina Bielika bolo atakovať rekord SR v kategórií 14. ročných. Doobedňajšie rozplavby vyhral Marián Dragúň a výborným časom postúpil do večerňajšieho finále z prvého miesta. Kevin Bielik v rozplavbách len tesne zaostal za rekordom SR a výborným časom postúpil na veľké prekvapenie tiež do „A“ finále!!! Pre náš klub to bol historický okamih nakoľko v najlepšej osmičke dospelých plavcov sme mali až dvojnásobné zastúpenie. Vo večernom finále Marián Dragúň dokázal svoj raňajší čas ešte zlepšiť a časom 2:17.05 obsadil výborné 3. miesto. Slovenská špička dokázala „potiahnuť“ Kevina Bielika, ktorý v „A“ finále skončil na výbornom 6. mieste vo výbornom novom rekorde 14. ročných žiakov časom 2:23.95 pričom starý rekord prekonal o viac ako 2 sekundy!!! Kevinovi, ktorý tento rok pláva ešte v žiackej kategórií tento čas vyniesol výbornú 3. priečku v kategórií juniorov.

Posledný deň síce nepriniesol našim plavcom umiestnenie na stupňoch víťazov, napriek tomu Marián Dragúň obsadil v „A“ finále na 50m prsia výborné 4.miesto v novom osobnom rekorde, ku ktorému pridal aj postup do „B“ finále na krátkej 100m polohovke (nenastúpil naň kvôli blízkosti poobedňajších finálových bojov). V tom istom finále sa predstavil aj Kevin Bielik, ktorý zaplával čas na úrovni osobného rekordu.

Ziskom troch bronzových medailí ako aj prekonaním dvoch rekordov SR v kategórií 14. ročných žiakov naši plavci výborne reprezentovali náš klub a naše mesto.