Šport 2012. 11. 14.

Dnes v Handlovej bez Robinsona a Biňovského

Dnes cestuje MBK Rieker Komárno do Handlovej na svoj siedmy zápas. Bez Robinsona, s ktorým MBK už nepočíta a Biňovského, ktorý si zlomil prst na ruke. 

V poslednom extraligovom kole v sobotu nastúpili basketbalisti Komárna proti Interu. Víťazstvom nielen vrátili hosťom prehru z prvého kola tohto ročníka, ale aj ukončili päťzápasovú šnúru domácich zápasov. Postupne v nich porazili Handlovú, Spišskú Novú Ves, Nitru, Svit a už spomínaný Inter. S bilanciou 5-1 a 11 bodmi tak okupujú priebežnú piatu pozíciu. 

Po víťazstve s Interom ale fanúšikov zaujímali dôvody, pre ktoré do zápasu nezasiahli Martin Biňovský a Nasir Robinson. Slovenský guard si nešťastne zlomil prst na ľavej ruke a momentálne sa nedá presne povedať, ako sa jeho zdravotný stav bude vyvíjať. nejde však o dominantnú ruku, čo by jeho návrat na palubovky malo urýchliť.

Komárnu v sobotu citeľne chýbal aj krídelník Nasir Robinson. Američan, ktorý v piatich kolách dosiahol za 20 minút hry v priemere 14 bodov a 5 doskokov, je už podľa slov Jozefa Paulíka, manažéra tímu MBK Rieker Komárno, mimo územia Slovenskej republiky. Americké úrady sa pred niekoľkými týždňami ozvali, že nedokážu potvrdiť čistý register trestov tohto hráča. „Odtlačky, ktoré nechal v USA neboli čitateľné,“ vysvetľuje Paulík vznik nepríjemnej situácie.

Na základe tohto nemohol dostať Nasir povolenie na pobyt dlhší ako 90 dní. „Snažili sme sa to vyriešiť, pretože sme chceli, aby tu ostal a on chcel tiež ostať.“ Nasir mal vycestovať do Viedne na americkú ambasádu, kde by zanechal odtlačky. Americké úrady by na ich základe mohli vydať potvrdenie o bezúhonnosti do 15-20 dní. To už by ale bolo v čase, kedy by bol Američan vyhostený zo Schengenského priestoru po 90 dňovom pobyte a ďalší vstup by mu bol umožnený najskôr po ďalších 90 dňoch. MBK tak s Robinsonom počítať už nemôže.

Manažment sa samozrejme obzerá po možnej náhrade. Podľa Paulíkových slov  je potrebný podobný hráč, ktorý by mohol nastupovať na pozíciach 3 a 4. „Čakalo sa do poslednej chvíle, či sa nám podarí vyriešiť Robinsona. Medzi tým sme ale začali samozrejme pracovať a máme rozrobených hráčov,“ dodal Paulík. Kedy by sme sa mali dočkať nového mena prezradiť nechcel. Môže to byť v aj priebehu niekoľkých dní. Ako dodal, žreb im teraz praje, keďže po dnešnom zápase majú týždeň voľna. Zápasový výpadok bez forwarda tak bude menší.

TEXT: Tomáš Kottra

Vyjadrite svoj názor