Mix 2019. 01. 07.

Dôchodkyňa krikom vyhnala z bytu zlodeja

Pokojné sledovanie televízneho programu prerušil 76-ročnej dôchodkyni vo štvrtok 3. januára popoludní zlodej. Ten sa do jej bytu na Dvorskej ulici v Komárne votrel po tom, ako domáci pán odbehol do obchodu a nezamkol za sebou dvere. 

Zvláštne zvuky, ktoré vychádzali z druhej izby, prinútili dôchodkyňu ísť sa pozrieť, čo sa v jej byte deje. „Pani Apolónia zostala nemilo prekvapená, keď pri prehrabávaní sa v skrini a v zásuvkách pristihla cudzieho muža. Okamžite spustila krik a s palicou v ruke chcela vyhnať votrelca z bytu. Keď videla, že si s mužom neporadí, podarilo sa jej vyjsť na chodbu a kričať o pomoc. To už neznámy z bytu vybehol a ušiel,“ uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Polícia po príchode na miesto zdokumentovala a zaistila stopy. Vypočula tiež osoby v okolí a susedov. Vyšetrovateľ už vo veci začal trestné stíhanie pre zločin porušovania domovej slobody. „Touto cestou žiadame o pomoc aj prípadných svedkov, ktorý sa v tom čase pohybovali pred obytným domom na Dvorskej ulici v Komárne a všimli si čokoľvek, čo by polícii pomohlo by objasnení skutku, aby svoj poznatok oznámili. Občania môžu podať informáciu aj na facebookovej stránke Policajného zboru formou súkromnej správy,“ doplnila Bruchterová.

(tasr)

Vyjadrite svoj názor