Mesto 2016. 06. 14.

Komárňanka Jarmila okradla Európske spoločenstvo o 130 000 eur

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal dnes na Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) obžalobu na obvinenú Jarmilu P. a ďalšie štyri osoby pre zločin subvenčného podvodu a zločin poškodzovania záujmov Európskych spoločenstiev.

Jarmila P. je zo spoločnosti v Komárne, ktorá sa zaoberá výrobou prepravných kontajnerov. „Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal dnes na Špecializovaný trestný súd v Pezinku obžalobu na obvinenú Jarmilu P. a spol. (spolu s ňou je to päť osôb – Jarmila P., Zora L., Ján V., Lotár S. a Attila G.) pre zločin subvenčného podvodu a zločin poškodzovania záujmov Európskych spoločenstiev,“ uviedla dnes pre TASR Jana Tökölyová, hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry. Skupina mala spôsobiť škodu vo výške približne 130.000 eur.

Ako ďalej objasnila hovorkyňa ÚŠP, v roku 2008 dvaja obvinení ako štatutári akciovej spoločnosti so sídlom v Komárne uzavreli dohodu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku v hodnote cca 130.000 eur s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny na oblasť vzdelávania pracovníkov akciovej spoločnosti. Na základe fiktívne vystavených dokladov od zvyšných troch obvinených osôb deklarovali predložením nepravdivých dokladov o vykonaní vzdelávania pre zamestnancov spoločnosti uskutočnenie vzdelávania, ktoré nerealizovali.