Mix 2017. 05. 22.

Dostaň sa do formy so svetovým majstrom, fitnes trénerom Róbertom Svaczárom! Super postava už na leto? Áno, je to možné!

Meno Róberta Svanczára pozná v našom meste veľa ľudí: je jedným najznámejším komárňanským vzpieračom a osobným trénerom. Robi nezískal len cenu svetového majstra, ale aj iné štátne a medzinárodné ocenenia. Okrem tohto je úspešným osobným trénerom svetového majstra a európskeho rekordéra v vzpieraní Adama Jakubeka (16).

Menej ľudí však vie, že väčšina ľudí k nemu chodí hlavne preto, že by chceli žiť v zdravšom a krajšom tele. „Čím ďalej tým väčší dopyt je po osobných tréneroch  – hovorí Robi – popravde je ale dôležité, aby mal osobný tréner športovú minulosť a tiež by mal disponovať aj nejakými výsledkami, lebo iba vlastnými skúsenosťami sa dá motivovať iných. Spolu sa venujem dvadsiatim ľuďom. Sú takí, čo sa venujú inému športu a ku mne chodia na doplňujúce cvičenia; iní by zas chceli mať lepšiu kondičku, no sú aj takí, ktorí prídu vypovedane preto, lebo by chceli schudnúť, alebo je ich cieľom rysovanie postavy.

S každým jedným zákazníkom sa zaoberám ja osobne, okrem tej situácie keď chcú chodiť cvičiť v páre. Po prvé zistím vždy fyzický stav osoby a potom sa dohodneme, ktorú časť by sme mali precvičovať. V prípade záujmu viem ponúknuť aj pomoc so stravovaním – ale pravdupovediac toto dodržiava asi tak 25% ľudí. S cvičením dva – tri krát do týždňa viete dosiahnuť veľmi pekné výsledky. Tomuto sa venujem už tri roky a odvtedy sa mi podarilo počas niekoľkých mesiacov dostať do formy už viacero Komárňanov. Že koľko a za aký čas sa dá schudnúť, to záleží aj od toho, že s koľkými nadbytočnými kilami začíname. Samozrejme z jedného 120 kg človeka idú kilá rýchlejšie, ako zo 70 kilového. Treba vziať do úvahy aj to, že zdravé je mesačne schudnúť 4 – 6 kg.“

Horváth Kinga 

Vörös Attila schudol s Robiho pomocou za pól roka zo 120kg na 80kg. „V prvom rade som chcel schudnúť zo zdravotných dôvodov – hovorí. Mal som vysoký krvný tlak a tiež vysoký cholesterol. Nedávno som sa stal otcom a preto je môj zdravotný stav ešte podstatnejší. Je to priam neuveriteľné, ale môj lekár povedal, že moje výsledky sú oveľa lepšie! Tiež mám ten pocit, že sa cítim oveľa lepšie vo svojom tele a mám aj viac energie! S Robim bolo veľmi dobré spolupracovať, obaja sme dali do toho všetko. Dodržiaval som všetky pravidlá, ale aj on sa do toho poriadne vložil. Tréner musí byť v podstate aj psychológ – a on ma naozaj vždy vytiahol ,povzbudzoval a podržal ,keď som bol v takom stave, že som to chcel vzdať.“

Pálinkášová Veronika (30) sa k osobnému trénerovi obrátila z iného dôvodu.

„Kvôli problémom so štítnou žľazou som musela brať hormonálne lieky a z toho dôvodu som priberala. Minulý rok som pomocou jednej diéty schudla z 87kg na 77kg, ale lekár mi odporučil aj cvičiť. Mala som šťastie: V januári som vyhrala 12 tréningov u Robiho. Odvtedy sa mi podarilo schudnúť ďalších 7 kíl, cvičením tri krát do týždňa. Nehovoriac  o tom, ako sa vyformovalo celé moje telo. Je pravda, že som mala aj silnú motiváciu: Budúci mesiac budem mať svadbu. Robiho viem každému len odporučiť. Viac krát sa stalo, že som to chcela vzdať, ale on mi to nedovolil. „Máš  na to, spravíš to!“ – opakoval mi. A naozaj, s ním spolu sa mi to podarilo!

Chovan Peter (35) sa minulý rok dostal do nemocnice s vážnym ochorením. „Nechcel by som o tom veľmi rozprávať, stačí k tomu len toľko, že z dôsledku otravy krvi som skoro zomrel. Vážil som 138 kilogramov… Vtedy som sa rozhodol, že niečo musím so sebou spraviť. V novembri som vyhľadal Robiho. 3 – 5 týždennými tréningami som dosiahol koncom marca 96 kíl! A som úplne zdravý! Odvtedy sa šport stal súčasťou môjho života. Som úplne iný človek! Mám aj nové ciele: chcel by som napríklad nabrať svalstvo. Ináč som veľmi ťažký klient, keďže kvôli práci mám čas na cvičenie stále v inom čase. Robi sa vždy prispôsobuje. Okrem toho aj cvičenie je zábavné a stále mi zlepší náladu.“

Svanczár Róbert očakáva každého, kto by si chcel zacvičiť na poschodí v plavárni vo Waldorf Fitnes Centre. Majiteľ fitnes centra Kövér Maroš sa snaží  v centre vytvoriť rodinnú atmosféru  a srdečne očakáva každého, kto by si chcel zašportovať!            

Acsay Henrietta

 

Kontakt:

Tel.: +421 908 607 612
FB page: https://www.facebook.com/svanczar?fref=ts