Kultúra 2019. 07. 30.

Dramaťák oslávi svojich 15 rokov výsadbou stromčekov

Študentský dramatický súbor, známy pod názvom Dramaťák, sa na jeseň chystá osláviť svojich 15 rokov pôsobenia. Súbor sa rozhodol osláviť tieto narodeniny netradičným spôsobom.

Pôvodnou myšlienkou bolo uskutočnenie veľkej oslavy spojenej s koncertom a zábavou pre všetkých. Zakladateľ a šéf Dramaťáku Jozef Černek aj spolu so súborom sa avšak rozhodli, že by chceli urobiť presne to, čo je cieľom ich súboru: a to zanechať niečo pre ďalšie generácie. Z tohto dôvodu sa rozhodli pre výsadbu stromčekov v Komárne.

„S primátorom Bélom Keszeghom už hľadáme najvhodnejšie miesto a termín, kedy stromčeky vysadíme,“ hovorí Jozef Černek. Súbor by bol rád, keby sa podarilo vysadiť aspoň toľko stromčekov koľko členov pôsobilo v Dramaťáku od roku 2004. Pri tejto skutočnosti sa tiež obracajú na sponzorov, ktorí by radi prispeli k takémuto jedinečnému počinu.

„Komárno je pomerne zelené mesto, ale verím, že nájdeme plochy, kde naše stromy ostanú ako spomienka na ľudí, ktorí dokázali prekročiť vlastný tieň a šírili kultúru v meste aj mimo neho,“ uzatvára Jozef Černek.

 

Zdroj: dmskomarno.sk, FB: Jozef Černek