Šport 2017. 06. 30.

Dva tituly Majstra SR pre Maxa Kopčoka (PO KomKo Komárno) + 3x striebro

Vyvrcholením letnej žiackej sezóny pre vekovú kategóriu 11. – 12. roč. plavcov boli letné Majstrovstvá Slovenskej republiky v plávaní, ktoré sa konali v Bratislave v dňoch 23.-25.06.2017.

Náš Plavecký oddiel KomKo Komárno úspešne reprezentoval  11-ročný plavec Max Kopčok v konkurencii 302 plavcov z  49 oddielov – klubov z celého Slovenska. V oboch znakárskych disciplínach si vybojoval  2-krát zlatú medailu, 100 metrov časom 1:16,54 a 200 metrov časom 2:39,80.

Tri strieborné umiestnenia  získal disciplínach 200 metrov, 400 metrov a 800 metrov voľný spôsob, 4. a 5.-te miesto vyplával na  50 metrov a 100 metrov  voľný spôsob. Vo všetkých štartoch si zaplával výborné osobné rekordy.

Max svojimi medailami navýšil celkový počet medailii z Majstrovstiev SR pre Po Komko Komárno v letnej sezóne na 4x zlato, 6x striebro a 4x bronz.

V termíne 16.-18.06.2017 sa konali v Bratislave Majstrovstvá SR juniorov a seniorov. Medzi najlepšími plavcami (309 plavcov z 41 klubov) sa nestratil a cenné skúsenosti získal 14-ročný žiak Richard Kardhordó. Dokázal sa presadiť vo svojej najsilnejšej disciplíne – 200 metrov prsia, kde vo finále si vybojoval vo výbornom osobnom rekorde  medzi juniormi (do 18 rokov) celkové 7-me miesto a v open kategórii 9-te miesto.

Plavecký oddiel Komko Komárno získal v letnej sezóne na majstrovských a pohárových pretekoch dovedna 34-krát zlatú, 34-krát striebornú a 35-krát bronzovú medailu.