Šport 2020. 09. 07.

Ešte stále je možnosť zaregistrovať sa na najväčšiu cyklistickú súťaž regiónu – PIKO BIKE maratón

Rovnako ako každý rok, tak aj tento sa môžeme tešiť na najobľúbenejšiu cyklistickú súťaž regiónu, ktorá už tradične beží pod názvom PIKO-BIKE maratón. Na súťaž sa dá registrovať na webovej stránke do 10. septembra.

Cyklistická túra sa aj tentokrát odštartuje od Apáli reštaurácie 13. septembra. Trasa Komárno-Kolárovo-Komárno, na ktorej sa PIKO-BIKE maratón bude konať, prinesie milovníkom cyklistiky tri rôzne trasy na absolvovanie.

Trasa ROAD 47 km sa nesie popri Váhu až ku Kolárovu, kým sa súťažiaci znova nedopraví do Komárna. Trasa RACE 57 km už ponúka dlhšiu trasu a prechádza popri Kolárove, Nesvadoch, Imeli a Martovciach. Trasa MTB 50 km sa dotýka aj Vrbovej nad Váhom, ale môžu byť ešte zmeny  kvôli terénu. Na tie je dobré sa spýtať pred štartom.

Na jednotlivých tratiach budú súperiť skupiny súťažiacich.

Počas dňa, keď bude súťaž prebiehať, od ôsmej hodiny ráno budú odštartovaní súťažiaci a to každých 10 minút. Výsledky budú známe poobede o 14:00.

Na jednotlivých zastávkach bude pre súťažiacich prichystané aj osvieženie v podobe vody, ovocia, keksíkov a musli, pričom v reštaurácii Apáli sa bude dať zakúpiť aj teplé jedlo.

Na maratón sa dá registrovať v predstihu, ale aj na mieste. Registračný poplatok pre juniorov je na mieste 4€ a v predpredaji 2€. Pri ostatných skupinách je to na mieste 8€ a v predpredaji 4€.

Online registrácia je možná do polnoci 10. septembra 2020. Zvýhodnená cena za registráciu je možná len do tohto dátumu. Registrácia v predpredaji je považovaná za úspešnú len ak prebehli peniaze na účet usporiadateľa alebo sa poplatok zaplatí v obchode PIKO-BIKE.

Pre viac informácií zavítajte na webovú adresu PIKO-BIKE maratónu.