Šport 2022. 09. 13.

Piko-bike maratón sa tešil veľkému záujmu aj počas tohto roka!

Napriek silnému vetru sa 11. ročníka PIKO-BIKE MARATÓNU zúčastnilo spolu 197 cyklistov. Tieto tradičné letné víkendové cyklistické preteky zorganizoval 11. septembra Športový klub PIKO-BIKE. Štartovať bolo možné s rôznymi typmi bicyklov, takže okrem tradičných pretekárskych bicyklov, horských bicyklov a krosových bicyklov si každý mohol nájsť trate, ktoré im vyhovujú.

Účastníci si mohli vybrať z troch vzdialeností: ROAD (47 km), ktorú bolo možné absolvovať s akýmkoľvek typom bicykla. MTB (50 km) bol určený pre krosové bicykle a RACE (57 km) bol určený pre súťažných cyklistov. Štart všetkých troch tratí a samotný štart a cieľ boli pri reštaurácii Apáli.

Vo všetkých troch vzdialenostiach boli podľa vekovej kategórie vyhodnotení najrýchlejší, ktorí sa mohli postaviť na stupne víťazov. Každý z nich dostal individuálne medaily, certifikát a darček od sponzora. Na absolútnych víťazov čakali poháre. Špeciálne ceny získal najmladší účastník – Dániel Bujna (8 rokov) a najstarší Árpád Csaplár (85 rokov). Vekový rozdiel medzi nimi dvoma je 77 rokov!

Absolútni víťazi: Cserepes Erika, Dobai Robert – a RACE (57km), Hegedűsová Barbora, Tóth Kevin Alexander- ROAD (47 km) a Magyar Bálint, Hroneková Martina – MTB (50 km)

Po vyhlásení výsledkov nasledovala tombola, kde okrem početných cien bol hlavnou cenou hodnotný trekingový bicykel značky KROSS.