Šport 2020. 09. 14.

V nedeľu sa konala najväčšia cyklistická súťaž v regióne. Na Piko Bike maratóne prešli súťažiaci celkovo viac ako 10 000 kilometrov

Už deviatykrát sa návštevnosti tešil tradičný Piko Bike maratón, ktorý štartoval od reštaurácie Apáli. Na túto udalosť sa hrnú cyklisti takmer z celého Slovenska a medzi účastníkmi zahviezdili aj kajakári z minulej ale aj aktuálnej zostavy K4.

Obľúbený cyklistický maratón tvorili tri trasy. Dve z nich boli dostupné pre cestné bicykle (ROAD 47 km és RACE 57km) a pre horské bicykle bola daná dráha MTB 50 km. Pri reštaurácii Apáli v Komárne sa pri štarte stretlo celkovo 199 účastníkov a ich cesta viedla na cyklistickej trase do Kolárova. Na Vážskom moste v Kolárove sa následne rozdelili, v závislosti od trasy, na ktorej sa zúčastnili. Všetci účastníci sa znova stretli pri reštaurácii Apáli v cieli.

Maratónu sa zúčastnili aj kajakári Erik Vlček, Adam Botek a bratia Riszdorferovci. Zdroj: Fridrich Buga

O tom, že súťaž je pre rôzne vekové kategórie, svedčí aj skutočnosť, že najmladším účastníkom bol 6-ročný Dániel Bujna a najstarším zas 71-ročný Ladislav Platzer. Absolútnymi víťazmi na jednotlivých trasách sa stali nasledovní súťažiaci: Dávid Šimko (C.K.Topolčianky) a Megan Čuvalová (Cyklo Š.K. Jablonica) na trase ROAD, Róbert Dobai a Dóra Csicsó (Trinitas Spprt Club) na trase RACE a v MTB to boli Farkas Silvia a István Kurdi z C.K.PIKO-BIKE.

Stanica na osvieženie a checkpoint v jednom. Foto: Fridrich Buga
Táto dvojica sa v sobotu v rámci „pred prípravy“ rozhodla zdolať aj komárňanskú 100-ku a 200-ku. Foto: Fridrich Buga

V jednotlivých kategóriách sa na prvých troch miestach umiestnili nasledujúci účastníci: