Región 2017. 02. 17.

Falošní kontrolóri hydiny obrali dôchodkyňu o stovky eur

Polícia upozorňuje občanov, na takzvaných kontrolórov hydiny, ktorí pod zámienkou vtáčej chrípky vyhľadávajú v rodinných domoch hlavne dôchodcov, za účelom kontroly chovu. Takýto prípad sa stal v okrese Nové Zámky tento týždeň.

75 ročnej dôchodkyni v obci Komoča zabúchali na bránu v utorok dopoludnia dve neznáme osoby. Pred domom stal neznámy muž a žena, ktorá jej povedala, že ich poslali z Obecného úradu za účelom kontroly hydiny, nakoľko v okrese „zúri vtáčia chrípka“. Dôverčivá pani ich vpustila do domu, kde jej porozprávali, že budú chodiť po celej dedine. Po chvíľke vyšla dôchodkyňa s mužom, na dvor, kde tvrdil, že so zariadením premeria dvor. Neznáma žena zatiaľ zostala v dome sama. Keď sa vrátili dnu domáca pani si nič podozrivé nevšimla a v tej chvíli jej nenapadlo, že niečo nie je v poriadku. Až na druhý deň keď otvorila skriňu zistila, že jej chýba obálka v ktorej mala viac ako 1 100,-€.

Podľa popisu poškodenej mohol byť muž vo veku asi 35- 45 rokov, vysoký asi 175 cm.  Oblečenú mal tmavú vetrovku. Žena mohla mať asi 40-45 rokov vysoká asi 170 cm.  Oblečený mala sivý kabát a na hlave čiapku. Obaja hovorili po maďarský.

Aj tento prípad je dôkazom toho, že zlodeji a podvodníci si vždy nájdu spôsob ako vás oklamať. Preto je veľmi dôležité, aby ste pri  komunikácii s cudzími ľuďmi boli opatrní a za žiadnych okolností ich nevpúšťali do svojich príbytkov.

Policajná vyšetrovateľka začala trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže, za ktorý hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre-

Foto: ilustračné foto