Šport 2017. 05. 02.

Nebavia ťa všedné dni? Hor sa do prírody a bež!

Počul si už o prekážkovom behu? Určite si také niečo už aj videl. Vyskúšal si už túto neobyčajnú formu športu? Keď ešte nie, je načase ísť na to! Teraz tu v blízkosti, Komoča, Day Zero, 21. mája!

Team Epic Race neorganizuje len jednoduché prekážkové súťaže, ale snaží sa každý rok vytvoriť niečo nové, viac vzrušujúce. „Chcel som vytvoriť niečo, čo sa dá rozvinúť, niečo zvláštne, z čoho sa môže stať niečo veľké. Podľa mňa šport a vedľa toho prekážkový beh má stále viac potenciál, má čoraz viac záujemcov. Človek má často pocit, že každodenných ťažkostí vie zbaviť behom a táto súťaž na to ponúka perfektnú príležitosť.– hovorí hlavný organizátor, Dávid Kanyicska. Epic Race nezostal na úrovni obyčajných prekážkových súťažov. Tím vymslí každý rok nejaké špeciality, ktoré vždy aj realizuje. Organizátori chcú objavovať nové oblasti prekážkového behu, práve preto je každá súťaž iná. „Rok do roku sa obnovujeme, rozvíjame sa a počet našich návštevníkov stále rastie. Aj naši stáli návštevníci môžu prežiť na každej súťaži niečo nové. Tento rok sme náš repertoár rozšírili o dva nové miesta a dva nové štýly. Legion Weight, pri ktorom bojovníkov vyzbrojíme extra váhami, a Stadion Circle, pri ktorom bojovníci behajú cez tribúnu, v štadionoch. Na jednotlivé súťaže sa oplatí prísť pripravene. Oficiálny tréner Epic Race, Tomáš Mészáros sa na facebookovej stránke Epic Race vám v tom rád poradí.

Mountain Fight 2017

Preži virtuálne zážitky pretekov Mountain fight! Preži aj naživo 6.-ho mája na Day Zero v Komoči! (Video od Kadet Design )

Uverejnil používateľ EPIC RACE Utorok 25. apríla 2017

Chceš vyskúšať súťaž len pre zábavu, zo zvedavosti? Môžes si vybrať z nasledujúcich vĺn:

  • Fun Wave pre zábavu, bez trestov
  • Šport Wave pre tých, ktorí chcú ťažšie podmienky
  • Elit Wave pre skúsenejších, kde bojujete o vážne ceny

Milovníci športu sem prichádzajú z každej vekovej kategórie, deti aj seniori – veď pohyb je dôležitý pre každého.“ Na bežeckých súťažoch sa zúčastňujú hlavne slovenskí pretekári, ale vyskytli sa medzi nimi už aj Češi, Poliaci a Maďari, v tomto roku dokonca majú aj rakúske registrácie. „Veľkú časť vlaňajších prekážok v tejto sezóne vynecháme, zanecháme len niektoré klasické kúsky. Nové miesta a štýly vybavujeme novými, rozsiahlymi prekážkami, ktoré predstavujú väčšiu výzvu pre pretekárov. Okrem medailí, ktoré pretekári môžu získať na súťaži, môžu dostať aj medailu, ktorá je pri každej súťaži iná. Kolekcia sa stáva kompletnou získaním každej medaily.” Epic Race prekročí hranice Slovenska. Tento rok plánuje rozšíriť projekt aj v Česku a budúci rok aj v mestách Poľska a Maďarska. „Na ďalšiu sezónu tiež máme veľkolepé plány. Teraz povieme len toľko, že chceme poskytnúť komplexný obraz o druhoch extrémneho športu, aby záujemcovia mali k dispozícii všetky druhy na jednom mieste.”