Šport 2016. 01. 19.

Fantastický štart roku v podaní plavcov Delta klubu Komárno

Naši mladí plavci sa 16.1.2016 zúčastnili 31. ročníka plaveckých pretekov v nemeckom meste Augsburg. Na rozdiel od vlaňajšieho roku sa pretekalo počas celého víkendu. Náš klub sa zúčastnil len sobotňajšej časti, nakoľko sme museli kalkulovať s dlhou cestou domov. Tak ako vlani aj tento rok sme sa dočkali vrúcneho prijatia zo strany usporiadateľov.

Pod vedením trénera Michala Knihára sa pretekov zúčastnili Michal Knihár ml., Ema Szászová a Miriama Szászová, ktorá prišla do Augsburgu obhajovať celkové víťazstvo vo svojej kategórií. O kvalite pretekov hovorí aj skutočnosť, že sa na ňom zúčastnilo až 404 plavcov z 25 oddielov z Nemecka a Slovenska. Organizítori boli nútený aj upraviť časový harmonogram nakoľko celkovo bolo na pretekoch až 2311 štartov.

Sobotňajší maratón (pretekalo sa od 9:00 až do 20:30) odštartovala Ema Szászová pekným druhým miestom na 200m voľným spôsobom. Nasledovala disciplína 50m voľný spôsob, v ktorej štartovali všetci naši plavci a získali v nej kompletnú zbierku medailí (Michal Knihár ml – 2.miesto, Ema Szászová – 3.miesto a Miriama Szászová – 1.miesto). V zbieraní pódiových umiestnení pokračoval ziskom striebra Michal Knihár ml. V disciplíne 100m prsia. V krátkej polohovke sa opäť predstavili všetci naši plavci a Michal Knihár ml. a Miriama Szászová rovnako dohmatli vo svojich kategóriách na prvom mieste. Po krátkej prestávke nasledovala disciplína 100m voľným spôsobom, ktorú suveréjne vyhrala Miriama Szászová a jej sestra Ema pridala tretie miesto. Plavci súťažili aj vo viacboji, ktorého súčasťou boli preteky na 50m nohy s doskou. Táto disciplína bola pre našu plavkyňu vítaným spestrením nakoľko sa u nás nepláve. Miriama Szászová len v tejto disciplíne našla premožiteľku a skončila na peknom druhom mieste. Vynahradila si to ale hneď v nasledujúcej disciplíne, ktorým bol 50m znak, kde získala zlato vo vynikajúcom čase. Ema Szásziová ukončila svoje účinkovannie v Augsburgu ziskom bronzu na 100m motýlik. K poslednej disciplíne, ktorou boli 50m prsia, nastúpili najprv Michal Knihár ml. a následne aj Miriama Szászová. Obaja nenašli premožiteľov vo svojej kategórií  a zavŕšili našu medailovú zbrierku na 7 zlatých, 4 strieborné a 3 bronzové madaile. Navyše Miriama Szászová opäť nenašla premožiteľku vo viacboji (100m voľný spôsob, 50m znak, 50m prsia a 50m nohy) a získala celkové prvenstvo zo ziskom 794 FINA bodov, pričom v druhej poradí „odplávala“ o neuveriteľných 281 bodov.

Ak chcete aj vy alebo vaše dieťa byť súčasťou nášho výborného kolektívu alebo si len tak chcete zaplávať pod dohľadom skúsených trénerov nájdete nás každí pracovný deň v priestoroch krytej plavárni Komárno v januári v čase od 14:30 do 15:45 resp. Vo februári v čase od 15:30 do 17:00 (hladať p. Knihára).

Viac informácií o našom klube a jeho aktivitách nájdete na našej webovej stránke www.delkokn.sk