Šport 2022. 01. 27.

Finále Niké Slovenského pohára mužov a žien sa bude konať v Komárne

Prvý februárový víkend (5. – 6. 2. 2022) sa bude niesť v znamení volejbalu. Počas dvoch dní sa môžu diváci tešiť na celkovo päť zápasov, ktorými vyvrcholí Niké Slovenský pohár mužov a Niké Slovenský pohár žien v súťažnom ročníku 2021/22. Družstvá zabojujú o trofej Štefana Pipu v Komárne.

„Situácia v súvislosti s Niké Slovenským pohárom bola aj tento súťažný ročník značne komplikovaná. Pandemické opatrenia nám neumožňovali posledné týždne realizovať pohárové zápasy. Z tohto dôvodu rozhodla Súťažná komisia SVF (SK SVF) o úprave formátu súťaže. O tejto možnosti boli kluby informované ešte začiatkom januára, pričom konečné rozhodnutie padlo počas uplynulých dní. V sobotu, 5. 2. 2022, sa uskutočnia semifinálové série na jedno víťazstvo (konkrétne dve stretnutia žien a jedno stretnutie mužov). V nedeľu, 6. 2. 2022, sa uskutočnia finálové zápasy mužov a žien, ktoré budú v priamom prenose vysielané na stanici JOJ Šport. K uvedenej úprave sa pristúpilo najmä vzhľadom na nestabilnosť aktuálnej situácie a naplnenosť hracieho kalendára jednotlivých družstiev“ priblížil manažér súťaží a predseda SK SVF Filip Moravčík.

Istým mužským finalistom je na základe žrebu TJ Slávia Svidník. Semifinálovú dvojicu mužov tvoria Rieker UJS Komárno a TJ Spartak Myjava. V prípade žien je zatiaľ jediným istým semifinalostom celok VK Pirane Brusno.

„Družstvá žien boli informované, že je potrebné odohrať odvetné stretnutia štvrťfinálových sérií najneskôr do 2. 2. 2022, pričom je možné využiť aj extraligové stretnutia ako zápočet, a to v prípade, ak to umožňuje rozlosovanie extraligy a budú s tým súhlasiť obe zúčastnené družstvá,“ uviedol Filip Moravčík.

Semifinálové a finálové stretnutia mužov aj žien sa uskutočnia na jednom mieste, a to v mestskej športovej hale v Komárne.

„V mene Slovenskej volejbalovej federácie by som sa chcel poďakovať predstaviteľom komárňanského klubu, že sa rozhodli spolupodieľať na organizovaní podujatia tohto charakteru, keďže organizačné zabezpečenie zápasov v Komárne je vždy na veľmi dobrej úrovni. Tešíme sa, že aktuálne opatrenia umožňujú aj účasť divákov, hoci v obmedzenom počte. Počas volejbalového víkendu bude využitý aj špeciálny povrch Gerflor a taktiež aj Challenge systém,“ doplnil Filip Moravčík.

„Pre nás je organizácia Slovenského pohára veľkou výzvou a zároveň veľkou cťou, že nám SVF dôveruje pri takomto podujatí. Zo všetkých síl sa posnažíme, aby sme pre všetkých účastníkov pripravili tie najlepšie podmienky. Veľmi sa na to tešíme,“ povedal predseda komárňanského klubu Ladislav Ferencz.

Zdroj: vkspartak.sk