Región 2014. 06. 05.

Finančná správa upozorňuje na podvodníkov

Buďte opatrní pri poskytovaní identifikačných údajov. Opäť úradujú falošní pracovníci finančnej správy. Tentoraz sa zamerali na získavanie prihlasovacích údajov k elektronickej komunikácii. Finančná správa daňovníkom odporúča svoje identifikačné údaje nikomu neposkytovať.

Občania či podnikatelia, ktorí komunikujú s finančnou správou elektronicky prostredníctvom portálu finančnej správy, potrebujú na prihlásenie tzv. ID a heslo. Práve na tieto dva údaje sa zamerali podvodníci.

Ich postup je nasledovný: telefonicky kontaktujú daňovníka a predstavia sa ako pracovníci finančnej správy, resp. daňového úradu. Pod zámienkou si pýtajú prístupové údaje do elektronických schránok. Následne zneužívajú kontá daňovníkov.

Pracovníci finančnej správy telefonicky nekontaktujú daňové subjekty za účelom získavania ich prihlasovacích údajov na portál finančnej správy. Heslo je dôverný identifikačný ukazovateľ každého občania či podnikateľa.

Finančná správa vyzýva každého, kto sa s takýmto konaním stretne, aby to nahlásil a to napríklad prostredníctvom zelenej linky či call centra finančnej správy.

(zdroj: financnasprava.sk, ilustračné foto)