Kultúra 2011. 07. 05.

FOTO: Spanish Dance School zorganizoval galavečer vystúpení

V piatok 1.Júla sa v budove Matice slovenskej uskutočnil gala večer pre rodičov a iných hostí, na ktorom mali ich ratolesti možnosť predviesť svoje tanečné umenie. Konkrétne šlo o latinsko-americké, španielské a moderné tance, medzi ktoré patria hip-hop a breakdance. My vám prinášame fotogalériu z tohto programu.

“Koncoročný galavečer tanečného štúdia Spanish Line bol v poradí 3. galavečerom štúdia,” povedala pre portál Ahoj Komárno úspešná tanečnica Katka Kulesová. Išlo o ukončenie školského roka a členovia tanečného štúdia ukázali ako napredujú. “Snažili sme sa predstaviť množstvo pestrých choreogafií, Diváci mohli vidieť a spoznať latinsko-americké tance, ako sú samba, chacha, rumba a jive, štandardné tance – anglický valčík, viedenský valčík a tango, ale aj hiphop a moderný balet,” dodala.

Spanish Dance School uvíta každého bez ohľadu na vekovú kategóriu a hlavne všetkých tých, ktorí majú záujem naučiť sa profesionálne tancovať.  V budove Centra voľného času na Ulici Rozmarínovej 2, oproti základnej škole. “Momentálne máme otvorené dve triedy detí s výukou spoločeských tancov a jednu triedu mládeže spločenských tancov. Novinkou je skupina dospelých, ktorá sa ale vystúpení nezvykne zúčastňovať.” Tanečnej škole vypomáha s výučbou hiphopu  známy choreograf z Budapešti, Anda László, člen skupiny Bad Boyz.

Vyjadrite svoj názor