Fotky 2019. 02. 20.

FOTOGALÉRIA: Naše mesto sa zhostilo veľkolepého capoeira festivalu

Počas minulého víkendu (15.-17. februára) sa naše mesto zhostilo už 9. ročníka Festivalu de Capoeira. Tohto akrobatickými kúskami spestreného festivalu sa zúčastnili aj medzinárodne uznávaní predstavitelia.

Capoeira sa za posledné roky stále viac prebára rovnako do kruhov mladej i staršej generácie. Vďaka komárňanským zástupcom tohto športu sa počas minulého víkendu naše mesto vynieslo opäť na svetlo sveta. Návštevníci tak mohli zažiť výnimočné podujatie plné domácich i medzinárodných hostí. Tréning pre deti a dospelých viedol známy brazilský majster, Mestre Paçoca, nechýbali však ani zástupcovia z čiech Tomáš Zummer, Karel Popovič či Miroslav Ridl.

Táto veľkolepá akcia sa uskutočnila 16. februára od 16:00 hod. v telocvični Základnej školy na ul. Pohraničnej.

Pred samotným začiatkom celého podujatia, sa jeden z hlavných organizátovor, Latinho vyjadril:

„Cítime sa poctení, a sme šťastní, že môžeme zorganizovať tento festival už po 9. raz opäť v Komárne. Počas predošlých rokov sme mali možnosť predstaviť tento šport nespočtenému množstvu ľudí, a tiež prilákať tak množstvo majstrov z odboru do nášho mesta. Popritom sa nám podarilo ukázať, že aj na Slovensku disponujeme veľmi silnou komunitou capoeristov.“ 

(Fotky: Dávid Fóti)