Mesto 2023. 04. 03.

Hľadá sa vodič, ktorý zrazil cyklistku a neposkytol jej pomoc

V sobotu 1.apríla krátko po siedmej hodine ráno bola na okraji cesty pri osade Chrast pri obci Bajč v komárňanskom okrese, nájdená zranená 36- ročná cyklistka. Pravdepodobne ju zachytilo neznáme vozidlo a vodič zranenej žene neposkytol pomoc a z miesta nehody ušiel.

Žena utrpela vážne zranenia a je po operácii v umelom spánku. Polícia žiada verejnosť o pomoc pri vypátraní vodiča, ktorý cyklistku zrazil a neposkytol jej pomoc. „Žiadame verejnosť o pomoc pri pátraní po vodičovi a vozidle, ktoré sa pohybovalo zrejme v neskorých večerných alebo nočných hodinách úsekom cesty medzi Pribetou a Bajčom. Informácie nám môžete poskytnúť na telefónnom čísle 158, prípadne priamo na najbližšom oddelení polície, alebo do súkromnej správy na FB stránke Polícia SR – Nitriansky kraj.

Medzitým aj známy cyklista z regiónu – Bujna Zoltán potvrdil, že ide o cyklistku Eriku, ktorá nebola žiadnym nováčikom vo svete cyklistiky. Je totiž členkou skupiny „Csárda túra,“ ktorá pravidelne organizuje skupinové cyklotúry. „Ak by páchateľ (cyklistke) pomohol, tak by sa vyhla polovici zranení. Namiesto pomoci cysklistku aj s bicyklom hodil do jarku ako handru, aby jeho hrozný čin nebol viditeľný. O tomto vraj svedčia aj stopy na mieste činu,“ píše Zoltán Bujna na Facebookovej stránke Csárda túra.

Polícia koná vo veci trestného činu ublíženia na zdraví a po vodičovi a vozidle intenzívne pátra. Na mieste nehody zostalo viacero stôp, medzi nimi aj spätné zrkadlo pravdepodobne z vozidla Citroën, alebo Peugeot Boxer bielej farby.