Mesto 2023. 04. 06.

Cyklistka, ktorú zrazilo auto pri Bajči, je v stabilizovanom stave

Cyklistka, ktorú pri osade Chrast pri obci Bajč v Komárňanskom okrese zachytilo auto, je v stabilizovanom stave. Informoval o tom primár Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny (KAIM) v novozámockej nemocnici Štefan Krbila.

Nemocnica prijala pacientku 1. apríla. Podľa primára KAIM je momentálne na umelej pľúcnej ventilácii s nutnosťou podpory viacerých orgánových systémov. „Očakávali sme komplikácie a niektoré polytraumy aj vznikli. V súčasnosti ich riešime. Po zvládnutí týchto komplikácií budú nasledovať ďalšie úkony, keď budeme vidieť, v akom stave sú orgánové systémy,“ povedal Krbila.

Cyklistka pri zrážke s autom utrpela rozsiahle poranenia organizmu. Podľa Krbilu ide o mnohopočetné zlomeniny s vnútrobrušným poranením a zranením pľúcnych orgánov s nutnosťou umelej pľúcnej ventilácie. „Po konzultácii s operačnými oddeleniami sme boli nútení niektoré zlomeniny riešiť operačne a niektoré konzervatívne. Pokiaľ ide o fraktúry hrudníka a panvy, tie zostávajú v konzervatívnej liečbe bez operácie. Operovalo sa ľavé predlaktie a na neskoršie obdobie sa odložila operácia tvárovej kosti, ku ktorej sa pristúpi až keď budú stabilizované všetky vitálne funkcie,“ doplnil Krbila.

Po vodičovi, ktorý cyklistku zrazil a neposkytol jej pomoc, ale z miesta ušiel, pátra polícia. Podľa stôp išlo o vozidlo značky Citroën alebo Peugeot Boxer bielej farby. „Polícia pátra po vodičovi a vozidle, ktoré sa pohybovalo zrejme 31. marca v neskorých večerných alebo nočných hodinách úsekom cesty medzi obcou Pribeta a Bajčom. Informácie nám môžu poskytnúť na telefónnom čísle 158, prípadne priamo na najbližšom oddelení polície, alebo do súkromnej správy na sociálnej sieti stránke Polícia SR – Nitriansky kraj,“ uviedla polícia, ktorá koná vo veci trestného činu ublíženia na zdraví.

Zdroj: teraz.sk