Región 2023. 04. 05.

Nevšedná naháňačka: Policajti použili varovný výstrel aby zastavili vodiča s drogami

Stránka Polícia SR – Nitriansky kraj počas včerajšieho dňa informovala o nevšednej naháňačke, ktorá sa odohrala pri obci Strekov. Uháňajúci vodič nereagoval na maják, megafón, ani výstražný výstrel. Zistilo sa, že nemá vodičský preukaz a je pod vplyvom omamných látok.

Policajti PMJ z Nitry počas svojej služby v služobnom obvode Dvory nad Žitavou spozorovali v obci Strekov vozidlo BMW. Jeho vodič mal mať podľa ich informácií uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá. Policajti chceli uvedené vozidlo zastaviť, pričom vodič nereagoval na svetelnú a zvukovú signalizáciu.

„Zrýchlil a bezdôvodne prechádzal do protismeru, čím ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky a chcel ujsť. Ani na opakované výzvy nereagoval a v jazde ďalej pokračoval na obec Rubáň. Následne policajti použili varovný výstrel do vzduchu, ale vodič pridal a rýchlosťou viac ako 150 km/h unikal. Policajti použili opakovane varovný výstrel, ale ani na ten vodič nezastavil. Hliadka sa snažila vozidlo predbehnúť a takým spôsobom vodiča donútiť k zastaveniu, ale vodič strhol volant na služobné vozidlo a snažil sa ho vytlačiť. Po opakovaných výzvach cez megafón policajt vystrelil dvojranu na ľavé predné koleso, ale ani to vodiča nezastavilo. Po niekoľkých kilometroch vodič zišiel do poľa, kde začal nad vozidlom strácať kontrolu,“ informuje polícia na svojej stránke. Nakoniec vodiča policajti zastavili a vytiahli z vozidla von.

Vodič bol na ľavom ramene postrelený, preto mu policajti okamžite poskytli prvú pomoc a zavolali rýchlu záchrannú službu. 48 – ročný muž nie je držiteľom vodičského oprávnenia a má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá do roku 2030.

Z odberu biologického materiálu vyšlo, že je pozitívny na amfetamín a metamfetamín. Na miesto bol vyslaný aj služobný pes pre podozrenie, že vo vozidle sa môžu nachádzať drogy. Vo vozidle bol nájdený hašiš, marihuana a pervitín, ktoré putovali na expertízne skúmanie.

Polícia v Nových Zámkoch začala trestné stíhanie pre trestné činy marenia výkonu úradného rozhodnutia a pre drogovú trestnú činnosť.Okolnosťami vykonaného služobného zákroku sa zaoberá Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra.