Mesto Dél-komárom 2021. 08. 04.

Hor sa na kanoe v Komárome!

Výborné správy pre fanúšikov vodných športov v maďarskom Komárome! Združenie Kuvik víta všetkých milovníkov vodného športu v kajakárni, informuje komarom.hu.

„Teraz, keď sme dostali priestor na vytvorenie základne na pobreží Dunaja, tak sa pred nami otvorili obrovské príležitosti. Dostali sme priestor na to, aby sme šírili povedomie o znalosti prírody a organizovali rodinný program,“ informuje Noémi Csibor, vedúca Združenia Kuvik.

Združenie sa skontaktovalo už aj so slovenskými kajakármi, vďaka čomu sa postupne začnú kurzy a školenia v oblasti kajaku a kanoe. Pri týchto príležitostiach združenie poskytne všetkým účastníkom požadované bezpečnostné vybavenie a tiež im ukáže, ako správne pádlovať proti prílivu a odlivu.

„Ak už niekto vesloval a ovláda základy kanoistiky, môže ísť na vodu sám, ak nemá základné znalosti, člen nášho združenia nastúpi tiež na kanoe, aby si záujemcovia mohli užívať bezpečnú prehliadku, “ informuje vedúca združenia.

Turisti pred každou jazdou musia absolvovať menšie zdravotné, technické a bezpečnostné školenie.

Jazda na kanoe je jednoznačne jedinečná, nakoľko Dunaj a okolitá fauna a flóra, ktorá je dostupná len z vody, je jedinečná.

Zdroj: komarom.hu