Šport 2012. 04. 26.

Hráči MBK neuspeli v Prievidzi, domov sa vrátili so striebornými medailami

Štvrtý finálový zápas ponúkol to isté, čo predchádzajúce tri – skvelú atmosféru v plnej hale, heroické výkony hráčov a basketbalovú parádu hodnú finálovej série.

Domácim Baníkom padli prvé dve trojkové strely a v podobnom štýle pokračovali aj po zvyšok prvej časti hry. Ich vedenie 21:19 bolo zásluhou až štyroch úspešných trojkových pokusov. Po zvyšok zápasu ich napokon nastrieľali sedem. Hostia kontrovali spod koša. Johnson poslal v úvode Komárno do vedenia 3:4, no postupne Prievidza prebrala opraty do rúk a hoci sa jej nedarilo odpútať bodovo, opticky mala viac z hry.

V dvanástej minúte sa ukázal Jones – k dvom trojkám pridal v priebehu ani nie minúty aj dva body, čím otočil na 25:29. Vo vedení boli potom Komárňania až do 17 minúty, kedy vyvrcholila ich chvíľková ofenzívna nemohúcnosť a vedenie prebrali domáci, ktorí aj vyhrali polčas 36:33.

Úvod druhej polovice vyšiel Komárnu lepšie. Tentoraz mali problém trafiť do koša Baníci, čo sa im vypomstilo menším vedením Komárna v pomere 36:40, po Dubovského trojke. Trojkovou strelou ale vzápätí odpovedal Guede, čím zobudil svojich spoluhráčov. Tí napokon otočili a vedenie z rúk pustili len raz. Keď Phillips zvyšoval na 63:57, v Prievidzi vypukli majstrovské oslavy. Skvele brániaci domáci už nedovolili svojmu súperovi pomýšľať na zvrat, hoci zápas bol otvorený takmer až do samotného záveru.

BC Prievidza – MBK Rieker Komárno 69:61 (21:19, 15:14, 14:13, 19:15) – konečný výsledok série 3:1Prievidza získala majstrovský titul
Body: J. Jones 13 (3 trojky), L. Johnson 13, Dubovský 9, Bílik 8, Kratochvíl 2 (Keller 11, Bilič 5, Szabó 0, Jurík 0)

Aj domáci poďakovali Komárňanom

Finále muselo splniť očakávania každého basketbalového fanúšika.

Vo finále sa stretli dva tímy, ktorých cesta do finále bola úplne odlišná. Kým Komárno prešlo relatívne hladko cez Žilinu a Svit, Prievidza sa natrápila s obhajcami titulu z Levíc a napokon bronzovou Nitrou.

Je ťažké povedať, či to ovplyvnilo finálovú sériu, alebo emócie. Oba celky však disponovali perfektnou podporu fanúšikov, ktorí hnali svojich dopredu aj na ihriskách súperov. Zimomriavky nás chytali tak v komárňanskej športovej hale, ako aj Prievidzkej City Aréne. Posledný zápas sezóny napokon sledovalo údajne až 3700 fanúšikov v hale, ďalší mali možnosť zapnúť si CE TV, alebo si kliknúť na Huste.tv. Kto tak spravil, neľutoval.

Aj keď Komárno svoju cestu za titulom napokon nedokončilo zdarne, po zápase sa okolo hráčov zhŕkli fanúšikovia neprestávajúci skandovať KOMÁRNO! a SZÉP VOLT FIÚK! Sklamanie z konečného druhého miesta bolo v tom momente veľké, hlavne na tvárach hráčov bolo vidieť, že túžili vrátiť sériu do Komárna. Asi stovka „červených“ však zaplnila priestor pred lavičkou hostí a ukázala im, ako si cenia bojovnosť a konečné druhé miesto. Pri odovzdávaní pohára kapitánovi Janovi Kratochvílovi sa k fanúšikom Komárna pridala aj podstatná časť domáceho publika, hromadné skandovanie KOMÁRNO – KOMÁRNO! v prievidzkej hale bolo jasným dôkazom toho, že sme boli svedkami emotívneho, čestného a kvalitného boja vo finálovej sérii. „Bol dobrý pocit počuť, ako aj fanúšikovia Prievidze ocenili, že sa nám podarilo vytvoriť zaujímavú sériu, ktorá naozaj bavila oba fanúšikovské tábory. Bola zábava byť toho súčasťou,“ zhodnotil svoje dojmy pivot Louis Johnson.

TEXT a FOTO: Tomáš Kottra