Mesto 2013. 09. 14.

Humanitárnu pomoc mesto neodmieta, no ani nezareagovalo

humanitarna pomoc teglasova svajciarsko
FOTO: TV JOJ

Silvii Téglášovej sa radnica vraj otočila chrbtom. Osem ton humanitárnej pomoci, zdravotníckeho materiálu, ošatenia a ďalších potrebných vecí, ktoré priviezli zo Švajčiarska, muselo skončiť v jej dome na Kave. V neobývanej izbe novostavby rodinného domu teraz ukrýva to, čo už mohlo pomáhať ľuďom, ktorí pomoc naozaj potrebujú. Na sklad totiž financie nemá.

Uteráky, šaty, posteľnú bielizeň mala chuť poslať do iného mesta. Usúdila však, že radšej chvíľu počká. „Nemôžem to tu skladovať dva-tri týždne. Musím zariadiť kúrenie a uzavrieť tie priestor.“ Pani Téglásová sa snažila s vedením mesta spojiť, no bez úspechu, to bolo podľa jej slov vždy zaneprázdnené. Zásielka tak prišla skôr, ako sa mohla dohodnúť o jej umiestnení a využití.

Až po tom, ako sa objavila reportáž televízie JOJ a kritické ohlasy na Facebooku, zareagovala radnica. Na facebooku. Primátor podľa reportáže o ničom nevedel a nikto sa nevedel k situácii vyjadriť. Zástupca primátora Novák Tamás prisľúbil, že vec prešetria. Podľa jeho vedomostí ho však nikto s podobnou požiadavkou nekontaktoval. Situácia sa vyhrocuje natoľko, že sa hovorí o petícií občanov na odvolanie primátora.

Podľa našich informácií si na utorok dohodli s pani Téglásovou stretnutie pracovníci sociálneho oddelenia. Je tak zrejmé, že veci napokon skončia tam, kde ich potrebujú. Časť humanitárnej pomoci by sa mala dostať aj do nemocnice.