Šport 2011. 02. 04.

Interview s Kinom Burrowsom už v najbližšom LOOKu!

Do vydania najnovšieho čísla LOOK magazine ostáva ešte niekoľko dní a keďže už približne poznáme, ako bude vyzerať, pripravili sme si pre vás malú ochutnávku v podobe niekoľkých otázok a odpovedí na hráča MBK Rieker Komárno Jarauna Kina Burrowsa, ktoré sme napokon do tlačenej verzie interview nezaradili.

Každý človek sa niekedy cíti zle. Ako sa snažíš dostať z takéhoto obdobia?
Keď sa mám zle, tak sa modlím. Modlím sa a dúfam, že mi Boh pomôže dostať sa z môjho trápenia, prosím ho o pomoc. A beriem to tak, že ak príde zlý deň, tak ma tam niekde musí čakať ajlepší!

Kde hľadáš motiváciu?
Môj starý otec mi hovorieval, že  že kvôli úspechu treba ísť do toho a bojovať. A zakaždým, keď zlyháš, musíš to skúsiť znova, pretože to jediné, čo dokáže poraziť zlyhanie je ďalší pokus. A preto niečo skúšam a skúšam a skúšam, až kým sa mi to nepodarí.

A čo počas zápasu? Čo ťa dokáže vyburcovať – blok, pekný dunk, či niečo iné?
To všetko! Som niečo ako ‘energy guy’. Pohlcujem energiu z hry. Či už je tam nejaká odrazená lopta, ktorú získam a zachránim útok, získam prerážanie, zablokujem niekoho, alebo zavesím a všetci sú vtedy ako zbláznení, to všetko sú veci, ktoré ma nabíjajú energiou, preto túto hru milujem, preto som rád, že som tam.

Aký najsilnejší a najneuveriteľnejší zážitok v spojení s basketbalom si videl, alebo zažil?
Moja najsilnejšia spomienka je, keď som na strednej škole hral za školský tím a dostali sme sa až do štátneho finále. A tam sme mali hroznú smolu v zápase, no napokon sme vyhrali. Bol to skvelý pocit vyhrať štátnu ligu! A čo sa týka videného, ten moment, keď Michael Jordan strelil víťazný kôš cez Craiga Elhoa proti Cavaliers v roku 1989. (Bulls dostali 3 sekundy pred koncom zápasu kôš na 99:100 a po time-oute zahrávali loptu z boku, pozn. redakcie)

TEXT: mac
FOTO: Attila Gyuricsek

Vyjadrite svoj názor