Šport 2011. 01. 09.

Prievidza na nás nestačila ani po tretí krát! (+ fotogaléria)

Tým Prievidze ťahal pred stretnutím v Komárne päťzápasovú šnúru neporaziteľnosti, naopak Komárnu nevyšli posledné dva zápasy, keď vonku podľahlo Leviciam a Spišskej novej Vsi a tak nás zaujímalo, či sa obe šnúry pretrhnú, alebo predĺžia.

Oba tímy začali aktívnym útočným basketbalom, na bleskovú trojku  Ridzoňa po 4 sekundách odpovedal rovnakou kartou Berkis a keď v čase 7:25 vsietil druhú trojku a aj trestný hod za faul pri streľbe, zvyšoval náskok domácich na 13:7. Na krátku dobu to bolo všetko a kôš z hry nepadol dlhé tri minúty.  Hostia potom znížili dvomi trojkami a štvrtina sa skončila stavom 20:16.

V úvode štvrtiny prevyšovali na oboch stranách obrany útok súpera, no navrch mali hostia, ktorým sa podarilo stav zápasu otočiť a keď zvyšoval Majoroš trojkou na 24:28, nevyzeralo to s našimi hráčmi dobre. Navyše Burrowsovi sa vôbec nedarilo, pod košom Prievidze dominoval včera perfektný Szalay (10 doskokov a dva bloky), ktorý citeľne znepríjemňoval hru našim pivotom. Hosťom sa však podarilo ujsť iba na šesť bodov a toto manko sme im stiahli dvoma trojbodovými útokmi. Najprv Burrows za dva body s faulom a potom Berkis premenil v poradí tretiu trojku. Následne nedokázali Baníci zakončiť za 24 sekúnd a nášmu Jonesovi vyšiel prienik do koša aj napriek tomu, že podobné šance mu v dovtedajšom priebehu nešťastne vypadávali z obruče von. Tieto dva body boli ale pre priebeh veľmi podstatné, keďže sme do šatní išli za mierne priaznivého stavu 39:37.

[poll id=“4″]

V úvode druhej polovice hry sa ešte dostali hostia do vedenia 39:41, no od toho momentu sme boli lepším tímom na ihrisku my! Obaja naši tmaví pivoti predviedli po jednom bloku, Burrows sa prebudil aj ofenzívne a ťahal mužstvo Komárna vpred.  Tretiu časť hry sme zaslúžene vyhrali a stav 56:49 bol náznakom konca oboch spomínaných sérií.

V poslednej štvrtine vsietila Prievidza prvé body až po troch minútach hry. To už bolo o 14 bodov a zápas jasne smeroval k víťazstvu Komárna. Navyše, keď Vlado Klár dal trojku v poslednej sekunde útoku tienený brániacim hráčom, šla Prievidza do kolien. Vypredaná športová hala sa konečne mohla baviť basketbalom, veď predchádzajúci priebeh bol riadne nervózny. Náš náskok sa aj naďalej zvyšoval a Kino predviedol niekoľko efektných smečov. Dohrávalo sa až do úplného záveru, keď Klár dvojkou uzavrel stav zápasu na konečných 87:67.

[galleryview=id:19]

Divákom sa zápas musel páčiť, hlavne druhý polčas, v ktorom sme boli lepším tímom na ihrisku, čo sa napokon ukázalo ako rozhodujúce. Dobrý zápas zahrali všetci hráči, aj keď JJovi to nie a nie padnúť a Kino sa v prvom polčase trochu trápil. V obrane to však fungovalo dobre a hoci na začiatku sa Kino s Kareemom nevedeli dohodnúť pri doskakovaní, obaja boli napokon štatisticky v tomto smere výborní. Teší nás hlavne to, že hoci Kareem Johnson priletel len tento týždeň, odohral dobrý zápas, aj keď to proti Gabrielovi Szalayovi nemal vôbec jednoduché. V úvode zápasu nás držal nad vodou aj Miško Maslík, ktorý využil svoju šancu a ukazuje, že aj napriek mladému veku môže byť platným hráčom na ihrisku!

Naše krídla Klár – Dubovský si splnili svoju povinnosť ubrániť Jeremyho Fearsa, ktorý bol včera po väčšinu zápasu akýsi nemastný-neslaný. Bodovo, hlavne v úvode zápasu, nám pomohol dvomi trojkami Berkis a aj neskôr bol nebezpečný. Navyše pri 100% úspešnosti trestných hodov bol opäť najistejším šestkárom na ihrisku.

Celkový dojem zo zápasu máme dobrý – chlapci podali kolektívny výkon, Juraj Suja striedal ‚Fearovu ochranku‘ naozaj svižne a ten nemal ani chvíľku pokoja. Vyzerá to tiež tak, že dve nové posily zapadli do tímu. Szép volt fiúk! Už nám chýba len poriadny speeker, ktorý aspoň raz nepopletie hráčom hlavy pri vyhlasovaní zostáv…

V stredu máme voľno a o týždeň v sobotu sa opäť stretneme v Komárne, kedy privítame vicemajstra z Nitry. KOMÁRNO DO TOHO!

MBK Rieker Komárno – BC Prievidza 87:67 (20:16, 19:21, 17:12, 31:18)
Najviac bodov: Burrows 31 (12 asistencii), Berkis 23 (4/8 za tri body, 7/7 TH), Johnson 9 (12 doskokov, 2 bloky),
TH: 29/19 – 15/10, trojky: 6 – 5, fauly: 16 – 22, rozhodovali: Ženiš, Matejčík a Lamoš, 800 divákov

TEXT: Tomáš Kottra

Ostatné zápasy 27. kola:

BK Inter Bratislava – BK SPU Nitra 84:87 (28:26, 20:20, 18:12, 18:29)

Najviac bodov: Gavran 23, Sheard 22, Kucsa 15 – Erwin a Žiak po 16, Bosák 15
TH: 30/23 – 19/13, trojky: 5 – 6, fauly: 17 – 26, rozhodovali: Gabara, Hančík a Turčin, 600 divákov

Bol to veľmi zaujímavý a dramatický zápas. Na prekvapenie v ňom dlho držal taktovku Inter, ktorý ešte aj v záverečnej štvrtine mal v 33. min päťbodový náskok 71:66. Záver však lepšie zvládli Nitrania, ktorí viedli v 38. min 84:75, ale domáci ešte stihli vyrovnať na 84:84, lenže družstvo spod Zobora dalo potom víťazné body.

ŠKP Banská Bystrica – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 95:76 (21:20, 27:19, 24:20, 23:17)
Najviac bodov: Velčič 17, Rendla a Grznár po 15 – Johnson 21, Jefferson a Baťka po 16
TH: 23/18 – 33/21, trojky: 7 – 5, fauly: 26 – 25, rozhodovali: Lukáč, Mlynský a Turčina, 500 divákov

Stretnutie zastihlo domáci kolektív vo veľkej pohode a počas celého duelu ŠKP viedol nad Spišiakmi. Nový domáci tréner Ľubomír Doušek pri premiére pred vlastnými divákmi trafil základnú päťku, ktorá nastrieľala takmer 80% všetkých bodov. Domáci viedli v 25. min 62:45, v 33. min 82:64 a záverečné 19-bodové vedenie bolo najvyšším rozdielom v celom meraní síl.

BK Iskra Svit – BK Váhostav-SK Žilina 83:80 (27:23, 20:17, 2:21, 34:19)
Najviac bodov: McCoy 29, Polakovič 19, Bilík 18 – Carter 23, Kosa 20, Stojanovič 15
TH: 33/28 – 25/19, trojky: 5 – 7, fauly: 26 – 27, rozhodovali: Zubák, Karniš a Szibilla, 550 divákov

Tatranci nastúpili pred vypredaným domácim hľadiskom s dvoma novými posilami (Adams a Čosič). Prvá štvrtina bola vyrovnaná, ale v druhom dejstve začali lepšie domáci a už v 16. min viedli 44:28. Do konca polčasu hostia znížili. Po prestávke Svit „odišiel“ zo zápasu, prvý a jediný kôš dali domáci 48 sekúnd pred koncom tretej štvrtiny za stavu 49:58. V poslednej štvrtine si hostia udržiavali náskok, za stavu 67:76 necelé dve minúty pred koncom už nikto z domácich divákov neveril vo víťazstvo. Opak však bol pravdou, Svit nesmiernou bojovnosťou v závere zvrátil nepriaznivý stav a napokon zvíťazil v pomere 83:80.