Šport 2011. 03. 01.

Johnathon Jones o šanci na TOP4!

Z posledných dvoch zápasov našich basketbalistov sme si priniesli plný bodový zásah. Spýtali sme sa amerického rozohrávača Johnathona Jonesa, ako vidí šance MBK Rieker Komárno tesne pred koncom základnej časti.

Zaznamenali sme zmenu tvojej úlohy v tíme – bol si takpovediac motorom mužstva a vytváral si akcie, z ktorých potom tvoji spoluhráči už len pohodlne skórovali. Je to dôsledok zmeny trénera, či si si povedal že svoje štatistiky obetuješ pre výhru?
Osobne si myslím že je to tak trocha z oboch dôvodov. Určite tam je príchod nového trénera a tiež aj to že sa snažíme bojovať o tretie miesto pred play-off. Ja som pripravený robiť to, čo odo mňa budú moji spoluhráči najviac potrebovať, či už trafiť nejaké dôležité strely, alebo spraviť akciu, z ktorej chalani už len položia loptu do koša. Pre nás je teraz hlavne dôležité upevniť si tretie miesto pred začiatkom vyraďovacích bojov v nasledujúcich štyroch zápasoch.

Máme možnosť sledovať tiež zvýšenú rotáciu hráčov.
Myslím že nový tréner pozná z pohľadu playoff hráčov viac, a snaží sa ich všetkých nechať oddychovať rovnomerne, no zároveň tak, aby sme vo vyraďovacej fáze mali silnejšiu striedačku, čo je veľmi dobré pre celý tím a pre našu sebadôveru.

Myslíš že s momentálnym kádrom ste schopný dosiahnuť na finále?
Myslím, že to je v našich silách. Napríklad, keď sme zdolali Spišskú Novú Ves, bol to pre nás veľký krok. Navyše máme nového trénera a jeho skúsenosti, ktoré aplikuje do našej útočnej a obrannej činnosti, tímu určite iba prospejú a pomôžu nám pri ceste za titulom.

Nenad Miloševič sa vrátil do tímu Handlovej. Myslíš, že to skomplikuje boj o tretiu priečku v tabuľke?
Nemyslím si, že to bude mať nejaký dopad na nás. Pred Handlovou máme dostatočný náskok a 2 zápasy pred sebou na domácej pôde. Taktiež nás čakajú aj dva zápasy vonku. Ale veríme v náš úspech. Takže ak budeme hrať našu hru tak dobre ako posledné zápasy a budeme sa vedieť sústrediť sa iba na svoj výkon, nebudeme sa musieť zaoberať Handlovou, ani inými potenciálnymi uchádzačmi o tretiu priečku pred play-off. Urobíme všetko preto, aby sme na tomto mieste zostali. Je to priečka, ktorá tímu zabezpečuje výhodu domáceho prostredia. Navyše, pre nás by to bolo priam ideálne, pretože náš tím má jednu z najlepších fanúšikovských základní v lige a to musíme zúžitkovať v náš prospech. Napriek tomu, že zatial nevieme kto bude naším súperom, budú to zápasy, v ktorých si nikto nič nedaruje a my budeme bojovať až do poslednej chvíle. Veď naším heslom je NEVER GIVE UP !

Vyjadrite svoj názor