Šport 2011. 08. 11.

Basketbalisti v pondelok začali prípravu

Basketbalisti MBK Rieker Komárno už pracujú na novej sezóne od pondelka. Zatiaľ je ich vídať hlavne na futbalovom ihrisku, kde si pred dlhou sezónou vylepšujú kondičku.

Tím zatiaľ netrénuje v kompletnej zostave, až dnes majú do Komárna priletieť dve podkošové posily – Toombs a Polk, chýbal aj mladý maďarský rozohrávač Szabó. Maslíka už nahradil Čech Jan Kratochvíl. Petrovi Bálintovi pri tréningu asistoval Marek Jurík.

Oslovili sme rozohrávača Johnathona Jonesa, ktorý sa po letnej prestávke vrátil do dresu Komárna.

Aké si mal leto? Mohol si sa po sezóne vôbec pozrieť na loptu?
Leto bolo dobré, pretože som mohol tráviť veľa času s rodinou a priateľmi. Po takej dlhej sezóne je normálne, dať si na nejaký čas pokoj s basketbalom, ale keďže som profesionálny hráč, nemohol som svoju prípravu zanedbať. Pár týždňov som oddychoval a potom som začal zase na sebe pracovať.

Vrátil si sa na miesto, ktoré poznáš. V čom je to pre teba iné, ako pred rokom?
Minulý rok sme začali bez haly a teraz ju už máme. Takže nemáme priestor na žiadne výhovorky. Musíme tvrdo makať a ako sa zdá, tím je zložený z hráčov, ktorí makať chcú a chcú vyhrávať. A to je dobré.

Čo vám povedal tréner Bálint na prvom tréningu?
Povedal, že pre tím musíme spraviť úplne všetko a s tým ja súhlasím. Jeden človek vyhrať zápas nemôže, musí to byť tímová práca.

Aký štýl hry bude preferovať?
Chce hrať rýchly basketbal, ale máme silu aj pod košom, ktorú budeme určite využívať. Budeme sa snažiť hrať vo vysokom tempe, ale udržať to pod kontrolou, hľadať voľných hráčov pod košom.

Na čo sa budete sústreďovať v najbližších týždňoch?
Myslím si, že na obrannú činnosť a kondičku. Po letnej prestávke sú hráči na vrchole síl a toto si myslím, že sú najdôležitejšie aspekty, na ktorých treba pracovať na začiatku.

Akú máte teraz v tíme atmosféru?
Skvelú. Máme dobrú partiu hráčov, ktorí na sebe tvrdo pracujú a snažia sa prekonať jeden druhého. To nám prinesie v budúcnosti len to najlepšie. Súťaživosť na tréningu a dobrý tréner je receptom na skvelú sezónu, na ktorú sa už tešíme.

Vyjadrite svoj názor