Mesto 2011. 08. 31.

János Bósza sa chcel rozprávať o autonómii, no rozmyslel si to

Boli sme sa dnes pozrieť na Klapkovom námestí. Skutočne tam nebol.

V pondelok ohlásil János Bósza svoj zámer denne od 14:00 otvárať tému autonómie a s každým sa priateľsky o nej rozprávať v akomkoľvek jazyku. Akciu nazval “Každý deň na Klapkovov námestí, pokým nebude autonómia”.

Od včerajšieho dňa mal byť na Klapkovom námestí s dvoma vlajkami – slovenskou a arpádovskou vlajkou autonómie. Už v nasledujúcich vetách jeho vyhlásenia však priznal, že arpádovskú vlajku nemá a prípadnému dobrodincovi, ktorý mu ju bude chcieť ušiť, nechal presný popis, ako by mala podľa neho vyzerať. Slovenskú vlajku doma zrejme má.

V následnej facebookovskej diskusii však priznal, že sa na námestí neukáže, išlo len o akýsi druh provokácie a nikam sa nechystá. Poznamenal aj to, že sa nezúčastní plánovaného zhromaždenia na Klapkovom námestí, ktorého cieľom je upozorniť na petíciu za znovuzavedenie možnosti dvojitého občianstva a za odškodnenie osôb, ktoré boli obťažované na základe protiústavného zákona. Podľa vlastných slov si svoj podiel práce v boji proti zákonu, ktorý odoberá slovenské občianstvo, už ‘odrobil’.

Vlna kritiky sa na neho zniesla práve pre jeho pôvodný zámer demonštrovať za autonómiu aj v čase spomínaného zhromaždenia, čím by petícii uškodil a jeho cieľ by mohol vyvolať problémy medzi slovenskými a maďarskými extrémistami, ktorí by sa mohli akcie zúčastniť.

Zhromaždenie sa má začať vo štvrtok 1. septembra okolo pol tretej na Námestí generála Klapku a do tejto chvíle potvrdilo účasť viac ako 1600 užívateľov Facebooku.

FOTO: cas.sk

Vyjadrite svoj názor