Mix 2018. 04. 25.

Jedinečné kulinárske zážitky po rozšírení Griff Restaurant & Pension

Pred rokom otvorila v obci Bátorové Kosihy svoje brány reštaurácia Griff Restaurant & Pension. Reštaurácia, ktorá ponúka prvotriedne jedlá a služby, si pri príležitosti svojich narodenín pripravila darček pre svojich hostí. Tí sa vďaka rozšíreniu reštauračných priestorov môžu tešiť na zasklenú terasu a tiež na vonkajšiu pec, ktorá je v okolí jedinečnou. Nezabudlo sa však ani na deti, ktoré sa budú môcť bezpečne pohrať na ihrisku.

Reštaurácia Griff je jednou z najprestížnejších reštaurácií v regióne. Široká klientela ju pozná vďaka kvalitnému jedlo, elegantnej obsluhe a tiež vďaka veľmi príjemnému prostrediu. Okrem rôznych špecialít, steakov a pizze má v ponuke aj tradičné jedlá a denné menu, ponúka však aj rozvoz.

V posledných týždňoch došlo v reštaurácií a penzióne Griff k viacerým významným zmenám. Pre deti vybudovali ihrisko s hojdačkami a tiež s inými hrami, no najmä tu dokončili zasklenú terasu reštaurácie, kde sa bude nachádzať aj jedinečná vonkajšia pec.

Ako priblížil Gonosz Péter, majiteľ Griff Restaurant & Pension, pec by mala byť v prevádzke najneskôr do dvoch týždňov a ako súčasť vonkajšej kuchyne bude pracovať počas celého leta . „Okrem vynikajúcich jedál tak ponúkneme našim hosťom aj extra zážitok, keďže si budú môcť zblízka pozrieť postup prípravy rôznych jedinečných, či klasických jedál, ako napríklad pečené prasa. Zriadením terasy sme navýšili aj kapacitu reštaurácie. Teraz sme schopní pohodlne obslúžiť až 150 hostí. Tým, že sú miestnosti oddelené je možné si prenajať terasu na rôzne oslavy či akcie aj samostatne,“ vysvetlil majiteľ.

Novinky ale týmto ešte zďaleka nekončia. Vedenie plánuje pravidelne, každé dva týždne, pritiahnuť do reštaurácie živú hudbu. V budúcnosti sa tiež bude meniť aj jedálny lístok. „Od konca apríla budeme vítať hostí s novým jedálnym lístkom, na ktorom teraz pracujeme. Zameriame sa viac na maďarské jedlá, no stále budeme ponúkať pizzu a aj iné obľúbené jedlá,“ hovorí P. Gonosz.

Reštaurácia Griff pravidelne prezentuje svoje kulinárske umenie nielen na kulinárskych a kultúrnych festivaloch. Inak tomu nebude ani tento rok. Tak, ako v predchádzajúcich rokoch, aj tentoraz bude mať reštaurácia počas Komárňanských dní svoj gastro stánok na Palatínovej ulici, vedľa múzea. „Aj na Komárňanské dni chystáme novinku. V našej ponuke budú mať svoje miesto aj jedlá, ktoré sme doposiaľ nemali v ponuke. Medzi inými to bude jedlo z grilu a tiež mäso pripravované na drevenom uhlí.  Samozrejme, všetko v duchu zdravého stravovania,“ uzavrel majiteľ Gonosz Péter.