Región 2017. 04. 21.

Výborné jedlá a vína, prvotriedna obsluha: v Bátorových Kosihách otvorili Griff Restaurant & Pension

Chceli by ste mať svadbu alebo oslavu narodenín v reštaurácii s vysokou úrovňou, v príjemnom prostredí a s prvotriednou obsluhou? Pozvali by ste svojich obchodných partnerov na dobrú večeru? Alebo by ste si vyrazili s rodinou na nedeľný obed? Griff Restaurant & Pension v Bátorových Kosihách je ideálnym miestom na každú príležitosť!

V polovici marca otvorili Griff Restaurant & Pension, ktorý ponúka najkvalitnejšie gastronomické služby v regióne. Jedálny lístok zostavili najlepší šéfkuchári v krajine, čašníci získali prvotriedne vzdelanie, aby bola obsluha najelegantnejšia. Čo sa týka ponuky jedál, okrem tých tradičných (obedové menu) si môžete vybraťaj špeciality. Návštevníkov čaká veľký výber steakov a pizze, ale nezabudli ani na v súčasnosti populárnu zdravú výživu a na rôzne zeleninové misy. Bátorové Kosihy sú známe ako vinárska obec a preto je spolupráca s vynikajúcimi vinármi z obce, ale aj s najlepšími vinármi regiónu a krajiny samozrejmá. Reštaurácia ponúka najlepšie vína z tejto oblasti.

Budova je v znamení stredomorského štýlu, interiér je však skôr elegantný. Do reštaurácie sa zmestí naraz 90 osôb, avšak priestor sa môže ľahko rozdeliť na dva priestory – pre 30 a pre 60 osôb. V takto získaných priestoroch môžu byť naraz aj dve rozdielne akcie v jednom čase. V týchto dňoch otvoria pred budovou aj terasu – kaviareň, o pár týždňov neskôr zas otvorenú grilovaciu terasu pre 50 osôb. Na zadnej terase sa môžu uskutočniť barbecue párty, pohostenie, varenie v kotli. Pečenie prasiatka pod holým nebom má celkom inú náladu, ako stravovanie v reštaurácii. Sú príležitosti, kedy naši hostia túžia po takejto službe,hovorí majiteľ, Péter Gonosz. V krásne upravenej záhrade s veľkým trávnikom pripravujú aj menší okrasný rybník s vodotryskom.

Majiteľ sa 15 rokov venuje pohostinstvu a 8 rokov aj catering gastronómii. Čo sa týka cateringu, môžete ich stretnúť na všetkých dôležitých festivaloch na južnom Slovensku. Svoje služby budú ponúkaťaj počas Komárňanských dní, pri múzeu.

Na území Griff Restaurant & Pension sa zabavia aj deti. Vo vnútri zas zariadili menšiu miestnosť na hry, do mája tu dokončia drevený hrad s hojdačkou, šmykľavkou a pieskoviskom.

V budove funguje aj penzión so štyrmi izbami, pre 8 – 12 osôb. Všetky izby sú dvojposteľové s možnosťou prístelky, majú vlastnú kúpeľňu a menšiu terasu.