Mesto 2011. 10. 20.

Jesenný deň zdravia na ZŠ Rozmarínovej

Leto je už nenávratne za nami. Po dlhých, teplých a slnečných dňoch sa k slovu hlási pani Jeseň.

Dňa 13. 10. 2011 sa na pôde Základnej školy na Rozmarínovej ulici v Komárne uskutočnila akcia, ktorá sa už tretí rok stretla s výborným ohlasom u našich detí.

Správne zloženie jedálneho lístka je pod neustálym drobnohľadom odborníkov na výživu, vznikajú nové a aktuálnejšie odporúčania, objavujú sa nové pozitívne účinky určitých látok a potravín. Každé dieťa vie, že konzumácia zeleniny a ovocia je pre náš organizmus dôležitá.

Jesenný deň zdravia bol podujatím, kde sa hodnotila žiacka originalita v tvorbe mozaiky, ktorá sa skladala z drobných plodov, strukovín alebo menšej zeleniny či ovocia. Počas prvej hodiny sa každý triedny kolektív podujal vytvoriť tú najzaujímavejšiu netradičnú mozaiku, ktorá mala spestriť nejeden kút školského vestibulu.

Po tejto aktivite, ktorá zaujala mladšie i staršie deti, venovala sa pozornosti zdravého životného štýlu relácia, ktorá po tematickej stránke prirodzene zhrnula väčšinu dôležitých faktorov zdravej výživy. Starší žiaci sa zúčastnili besedy s odborníkom na zdravú výživu.

K hlavným princípom zdravej životosprávy patria nielen správne stravovacie návyky, ale aj šport. V duchu hesla „Zdravé deti, to dnes letí“ si dievčatá vychutnali rytmy Zumby a chlapci si svoje sily zmerali vo futbale. Veselá hudba, dobrá nálada, ktorá sa tvorila pri vyplavovaní endorfínov z tela a v neposlednom rade chuť spraviť pre svoje telo niečo navyše. Tak toto všetko sa dalo čítať z detských tvárí. Podujatie spestrili zaujímavé pochúťky v podobe zdravých zeleninových nátierok.

Celé podujatie naplnilo všetky očakávania, deťom pripomenula, že hoci žijeme v uponáhľanej dobe plnej chémie a toxínov, nemáme na seba čas, že svojím životným štýlom, zdravou životosprávou môžeme v plnej miere pomôcť svojmu telu lepšie sa cítiť a v konečnom dôsledku aj lepšie vyzerať.

TEXT: Mgr. Jana Krajanová, ZŠ Rozmarínová v Komárne

Vyjadrite svoj názor