Mix 2021. 01. 25.

Komárňan Štefan Hamran: Extrémizmus považujem za mimoriadne nebezpečný

Počas dnešného dňa (pondelok 25. januára) brannobezpečnostný výbor vypočúva kandidátov na post policajného prezidenta. Medzi kandidátmi sa nachádza aj veliteľ útvaru osobitného určenia Prezídia PZ, Komárňan Štefan Hamran. O celej udalosti informuje na svojej webovej adrese Denník N.

Vypočúvanie dvoch kandidátov, teda Štefana Hamrana, známeho ako veliteľ Lynx Commando, a dočasne povereného šéfa polície Petra Kovaříka prebieha od ranných hodín. Na vypočutie kandidátov na policajného prezidenta prišiel aj minister vnútra Roman Mikulec a viacerí politici.

Prvým z vypočúvaných bol Štefan Hamran. Na úvod vyjadruje názor, že polícia má podľa neho nízku dôveru a „je evidentné, že s tým treba niečo urobiť“. Kozmetické úpravy z minulosti podľa neho nie sú postačujúce. Uvádza Denník N.

Podľa Hamrana je veľkým problémom extrémizmus. Ten spomenul viackrát vo svojej výpovedi. Podľa neho je neprijateľné, „aby v demokratickej spoločnosti extrémisti prezentovali svoje vízie pred domom premiéra, pred jeho rodinnými príslušníkmi vtedy, ak akékoľvek zhromažďovanie je zakázané“.

„Extrémizmus považujem za mimoriadne nebezpečný. Voči extrémizmu treba prijať tie najúčinnejšie opatrenia a rozkladať ho ešte v zárodku. Ohrozuje našu mládež, a teda celú budúcnosť spoločnosti.“ Dodal, že by chcel, aby problematiku extrémizmu riešilo Lynx Commando.

O Milanovi Lučanskom sa vyjadril nasledovne. „Je to ľudská tragédia, nesmierne ma to mrzí. Na druhej strane som bol sklamaný, keď som sa dozvedel, čo sa stalo. Považoval som ho za človeka, ktorý bol priamočiary a očakával som, že bez boja neodíde, postaví sa pred súd a očistí svoje meno, aj meno kolegov, to sa nestalo a mnohé otázky zostali nezodpovedané.“

Zdroj: Denník N/ Monika Tódová

Zdroj titulnej fotografie: TASR